18październik2017     ISSN 2392-1684

PROM DLA PŻB 01

Projekt kontraktowy nowego promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej

Projekt kontraktowy nowego promu odebrała w poniedziałek Polska Żegluga Bałtycka. Jednostka, która zostanie zbudowana w Szczecinie, będzie miała elektryczne silniki i będzie napędzana gazem LNG. W tym tygodniu wyłonione zostanie biuro, które wykona projekt techniczny promu.
Nowa jednostka PŻB ma zabierać na pokład 400 pasażerów. Obsługiwać będzie ją 70-osobowa załoga.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 33
95lat portu Gdynia

95 rocznica powstania gdyńskiego portu

Z okazji dostojnej rocznicy 95-lecia powstania gdyńskiego portu, 16 października w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyła się uroczysta gala. Udział w niej wzięli znamienici goście – wśród nich przedstawiciele rządu, posłowie i posłanki, samorządowcy, ludzie biznesu. Wieczór uświetniły występy aktorów Teatru Muzycznego w specjalnie na tę okazję przygotowanym, morskim repertuarze.

Na wieczornej uroczystości w Teatrze Muzycznym gościli m.in. Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk, posłowie na sejm – Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Janusz Śniadek i Marcin Horała, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Wiceprezydent Gdyni ds. Innowacji Michał Guć. Gospodarzem wieczoru był prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. Adam Meller.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 59
PROM CRACOVIA

"Cracovia" to prom, który ma zarabiać na nowo-budowaną jednostkę

Piotr Redmerski wziął udział w oficjalnej inauguracji nowej jednostki na linii Świnoujście - Ystad. Przewozy ładunków promami rosną co roku o prawie 10 procent.
- Mam nadzieję, że nasi klienci docenią to. Od wprowadzenia ostatniego promu - "Mazovii", minęły ponad dwa lata i klienci domagali się. Ten 10-12 procentowy wzrost, to jest 40-50 tysięcy sztuk samochodów ciężarowych. I tyle mam nadzieję przewiezie "Cracovia" - mówi Redmerski.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 78
Stena Line nowa linia promowa Elisabeth Russ

Z Gdyni do Nynäshamn - Stena Line otwiera nową linię promową z Polski do Szwecji

W związku z rosnącym popytem na przewozy frachtowe Stena Line otwiera nową linię promową z Polski do Szwecji. Będzie to połączenie z Gdyni do Nynäshamn, położonego w okolicach Sztokholmu. Już od 16 października na tej linii kursować będzie statek o nazwie Elisabeth Russ, wykonując 6 rejsów (po 3 w każdą stronę) w tygodniu.  
Operator promowy Stena Line od ponad dwudziestu lat obsługuje połączenie promowe z Gdyni do Karlskrony w południowej Szwecji. Nowa linia to połączenie z Gdyni do Nynäshamn, w rejonie metropolitalnym Sztokholmu.– To bardzo ważny krok, ponieważ odpowiadamy na coraz większe zapotrzebowanie na przewozy ze strony naszych klientów a także stwarzany nowe możliwości na przyszłość. Będziemy dalej rozwijać naszą działalność w oparciu o potrzeby klientów i sytuację na rynku. Nowe połączenie będzie ważnym uzupełnieniem dla naszych tras na Morzu Bałtyckim. – powiedział Niclas Mårtensson, dyrektor zarządzający koncernu Stena Line.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 96
Niewidoczne pułapki na dnie Morza Bałtyckiego

Niewidoczne pułapki na dnie Morza Bałtyckiego

Na bałtyckie zwierzęta, takie jak ryby, foki, morświny czy nurkujące ptaki, czyhają niezliczone, śmiertelne pułapki w postaci zagubionych sieci rybackich i innych śmieci dostających się każdego dnia do morza. Zerwane na wrakach i innych zaczepach, bądź zagubione podczas sztormów syntetyczne sieci rybackie przez wiele lat zachowują swoją zdolność do niekontrolowanych połowów.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 87

Morskie Aktualności