22lipiec2017     ISSN 2392-1684

W stoczni Crist S

W stoczni Crist S.A trwa kolejny etap prac nad budową promu pasażersko-samochodowego dla islandzkiego armatora

Islandia to nie tylko Björk, Sigur Rós i „Góra” z „Gry o Tron”. To również… gdyńskie promy. W stoczni Crist S.A trwa kolejny etap prac nad budową promu pasażersko-samochodowego dla islandzkiego armatora. Islandia to nie tylko Björk, Sigur Rós i „Góra” z „Gry o Tron”. To również… gdyńskie promy. W stoczni Crist S.A trwa kolejny etap prac nad budową promu pasażersko-samochodowego dla islandzkiego armatora. 

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 27
POLICJA WODNA W GDYNI

Zatoka Gdańska - policyjni wodniacy ocalili dwie osoby

Policjanci z załogi łodzi służbowej PN-29 z Gdyni uratowali dwie osoby dryfujące od około godziny na deskach windsurfingowych po wodach Zatoki Gdańskiej. 51 – letni mężczyzna i jego 11 – letnia córka nie mogli wezwać pomocy, ponieważ nie mieli przy sobie telefonu, a w ich okolicy nie przepływały inne jednostki pływające. Policjanci z załogi łodzi służbowej PN-29 z Gdyni uratowali dwie osoby dryfujące od około godziny na deskach windsurfingowych po wodach Zatoki Gdańskiej. 51 – letni mężczyzna i jego 11 – letnia córka nie mogli wezwać pomocy, ponieważ nie mieli przy sobie telefonu, a w ich okolicy nie przepływały inne jednostki pływające. 

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 68
kladka na Olowianke

Gdańsk | pierwszy miesiąc kładki na Ołowiankę

Minął miesiąc od uroczystego otwarcia mostu, który połączył Stare Miasto z wyspą Ołowianka.
Kładkę otwarto w sobotni wieczór, 17 czerwca br. W historycznym przejściu przez nowy gdański most wzięło udział kilka tysięcy mieszkańców i turystów.

Mieczysław Kotłowski, dyrektor Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, który zarządza także tym obiektem, przyznaje że nierozstrzygnięto jeszcze kwestii docelowego harmonogramu otwierania i zamykania kładki. Aktualnie jest ona otwierana o pełnych godzinach i to przez 30 minut. W tym czasie mogą przepływać wszelkie jednostki znajdujące się na Motławie. Przez kolejne pół godziny jest opuszczona i wówczas korzystają z niej piesi.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 85
Stocznia Crist SA rozpoczęła prace produkcyjne przy budowie promu hybrydowego

Stocznia Crist S.A. rozpoczęła prace produkcyjne przy budowie promu hybrydowego

Stocznia Crist S.A. podejmuje się kolejnego wyzwania i rozpoczyna prace produkcyjne nad budową w części wyposażonego promu pasażersko-samochodowego dla norweskiego armatora. Jednostka jest określana jako największy prom hybrydowego świata.

Color Hybrid wejdzie do eksploatacji latem 2019 roku i zastąpi, na trasie Sandefjord-Strömstad (Norwegia-Szwecja), mniejszą jednostkę Bohus (która może zabrać do 1165 pasażerów oraz 240 pojazdów osobowych). Dla porównania, nowy prom hybrydowy o długości 160 metrów i szerokości ponad 27 metrów, zabierze jednocześnie 2 tysiące pasażerów oraz 500 pojazdów osobowych, a pokonanie 70-kilometrowej trasy wyniesie tylko 20 minut. Wszystko dzięki parametrom i wyposażeniu promu zapewniającym wysoką manewrowość oraz wydajnemu układowi napędowemu. Statek będzie wyposażony w hybrydowy system napędu głównego.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 71
Piotr wielki foto

Rosyjskie okręty atomowe wpłyną na Morze Bałtyckie

Dwa największe rosyjskie okręty z napędem atomowym wyruszyły z bazy na Dalekiej Północy i płyną na Bałtyk. Krążownik Piotr Wielki i okręt podwodny Dymitr Doński mają wziąć udział w paradzie w Sankt Petersburgu. W pobliżu Polski pojawią się za około tydzień.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 68

Morskie Aktualności