19marzec2018     ISSN 2392-1684

NB 312 National Geographic Endurance fot1

Położenie stępki pod „National Geographic Endurance”

W stoczni CRIST S.A. odbyła ceremonia położenia stępki pod jednostkę NB 312 „National Geographic Endurance”. NB 312, to wielofunkcyjny, polarny statek pasażerski z innowacyjnym kadłubem X-BOW budowany w Gdyni dla norweskiego armatora.

Sobotnie wydarzenie to kolejny krok w budowie jednego z najbardziej innowacyjnych statków pasażerskich na świecie – NB 312. Długa na blisko 125, a szeroka na ponad 20 metrów jednostka będzie mogła pływać w trudnych warunkach polarnych, jednocześnie zabierając na pokład w luksusowych warunkach ponad 100 pasażerów.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 6
MARSZ SLEDZIA

XVIII edycja „Marszu Śledzia”

Na tę imprezę z niecierpliwością czekają zarówno weterani, jak i młody narybek. W sobotę 17 marca ruszają zapisy na XVIII edycję „Marszu Śledzia”. Jak zawsze na ochotników czeka 100 miejsc. Trzeba się jednak śpieszyć, bo chętnych do zostania „śledziem” jest wielu.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 54
Prom ELEKTRA

Statek Roku 2018 - nominowany prom P 310 „Elektra” ze stoczni Crist

Znamy już nominacje do nagród Marine Propulsion Awards w Amsterdamie. P 310 „Elektra”, wybudowany w całości w Gdyni nowoczesny prom pasażersko-samochodowy ma szansę na zdobycie tytułu „Statek Roku 2018”! 

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 94
Gdynia coraz bliżej do Portu Zewnętrznego

Gdynia - coraz bliżej do Portu Zewnętrznego

Przygotowania do realizacji kluczowego projektu inwestycyjnego Portu Gdynia przewidzianego w strategii rozwoju Portu do 2030 roku - Portu Zewnętrznego - nabierają tempa.

Po wyborze biura projektowego, które realizuje na rzecz Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA projekt koncepcyjny, w dniu 19 lutego br. nastąpiło otwarcie ofert na wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej na terenach przeznaczonych pod projekt inwestycyjny „Budowa Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia”. Przewidywany termin zakończenia inwentaryzacji przyrodniczej to kwiecień 2019 roku.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 68
Zaruski

Żeglarska przygoda na pokładzie żaglowca Generał Zaruski

Mamy wyjątkową propozycję dla uczniów szkół średnich oraz studentów. Trwa rekrutacja do czwartej edycji "Gdańskiej Szkoły pod Żaglami", która odbędzie się w terminie 25.06-12.07.2018 r. „Gdańska Szkoła pod Żaglami” to unikatowe przedsięwzięcie żeglarskie Miasta Gdańska oraz armatora jachtu szkolnego „Generał Zaruski” - Gdańskiego Ośrodka Sportu, wspieranego przez Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta w Gdańsku.

  • Antoni Dubowicz
  • Odsłony: 73