Aktualności

Gdynia - budowa kompleksu Yacht Park coraz bliżej

Budowa kompleksu Yacht Park coraz bliżej foto1

Yacht Park to luksusowy kompleks apartamentów wraz z nowoczesną przystanią jachtową oraz aleją spacerową z butikami i restauracjami. Spółka Polski Holding Nieruchomości ogłosiła przetarg na wybór generalnego wykonawcy I etapu inwestycji. Dzięki niej gdyńskie Molo Rybackie w nadchodzących latach zmieni się nie do poznania.

Tereny po Dalmorze już niedługo całkowicie zmienią swój charakter. Spółka Polski Holding Nieruchomości ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy I etapu inwestycji Yacht Park. Na gdyńskim Molo Rybackim, na obszarze o powierzchni ok. 6,3 tys. mkw., powstanie kompleks apartamentów składający się z sześciu 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych z nowoczesną przystanią jachtową oraz aleją spacerową z butikami i restauracjami.

Budowa kompleksu Yacht Park coraz bliżej foto2

- Realizując ten unikatowy projekt stoimy przed wyjątkowym wyzwaniem rewitalizacji i budowy nowej zabudowy Gdyni na miarę XXI wieku. Jestem pewien, że Yacht Park, dzięki swojemu projektowi i funkcjom, które będzie spełniał, przyczyni się do dalszego rozwoju Gdyni, dzięki czemu miasto to będzie się stawało coraz bardziej atrakcyjnym, wygodnym i przyjaznym miejscem do zamieszkania – powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Łącznie w ramach kompleksu powstanie ponad 13 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 135 apartamentów o łącznej powierzchni około 9,5 tys. mkw. Lokale na parterze budynków zostaną zaaranżowane pod działalność handlowo-usługową. Natomiast nowoczesna marina, inspirowana najlepszymi na świecie portami jachtowymi, posiadać będzie 120 miejsc postojowych oraz profesjonalne zaplecze dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających żeglarzy.


Fot. materiały prasowe
Źródło: gdynia.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież