Aktualności

Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" rozpisała konkurs na projekt techniczny promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej

Nowy prom dla PZB

Jak informuje Radio Szczecin, swoją ofertę "Gryfii" złożyło między innymi szczecińskie biuro projektujące statki Westcon. - Zapytanie konkursowe zostało skierowane do kilku biur projektowych, które odpowiedziały ofertami. Teraz te oferty są analizowane przez specjalistów w "Gryfii" - potwierdza Piotr Żelazek, dyrektor biura Westcon.Jak informuje Radio Szczecin, swoją ofertę "Gryfii" złożyło między innymi szczecińskie biuro projektujące statki Westcon. - Zapytanie konkursowe zostało skierowane do kilku biur projektowych, które odpowiedziały ofertami. Teraz te oferty są analizowane przez specjalistów w "Gryfii" - potwierdza Piotr Żelazek, dyrektor biura Westcon.

Stępkę pod budowę nowego promu dla PŻB położono pod koniec czerwca na pochylni "Wulkan Nowy" na terenie Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Jak wyjaśnia Marek Bączkowski z Parku Przemysłowego, dotychczas wykonano projekt kontraktowy jednostki, który jest podstawą do ustalenia ceny promu. 

- Jest faza uzgadniania projektu kontraktowego, czyli projektu, który pozwoli zamknąć cenę za wybudowanie promu. Po dostarczeniu na początku czerwca projektu kontraktowego, strona zamawiająca, czyli PŻB, miała prawo wnieść do niego swoje uwagi i wiemy, że takie uwagi wniosła - tłumaczy Bączkowski.

Aby zbudować prom, potrzebne są trzy projekty: kontraktowy, który został oddany 5 czerwca, klasyfikacyjny i na końcu roboczy. Biuro, które wykona do końca projektowanie jednostki, ma zostać wyłonione w sierpniu lub na początku września.
Nowy prom ma zostać przekazany Polskiej Żegludze Bałtyckiej w 2019 roku. Od 2020 roku ma pływać na trasie Świnoujście-Ystad. Zgodnie z szacunkami, koszt budowy jednostki to około 450 milionów złotych.


Źródło: Radio Szczecin / radioszczecin.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież