Aktualności

"MARSZ ŚLEDZIA" - Kuźnica - Rewa - XIII edycja.

marsz sledzia 2013 nb logo

Rozpoczęła się trzynasta edycja „MARSZU ŚLEDZIA” czyli wyprawa z Kuźnicy do Rewy przez Zatokę Pucką.
W elektronicznych zapisach, które trwały od lutego do końca maja zgłosiło się 927 osób. Od dwóch lat z tych osób, które zgłoszą się do końca maja losujemy szczęśliwą setkę, która wymaszeruje. Tak naprawdę losujemy dziewięćdziesiąt osób. Dziesięć miejsce to są miejsca last minute, które są do wzięcia również w dniu imprezy dla dziesięciu pierwszych osób, które zgłoszą się do nas - wyjaśnia Radosław Tyślewicz, - organizator.

Trasa 12 km marszu, którą mają do pokonania uczestnicy, wiedzie płyciznami ciągnącymi się z miejscowości Kuźnica na Półwyspie Helskim, po Rybitwiej Mieliźnie, do Rewy po drugiej stronie Zatoki Puckiej.

Program "Marszu Śledzia" 2013.

-08.00 Otwarcie biura startowego rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń z dla osób z grupy Last Minute, potwierdzanie obecności uczestników na liście startowej,
-09.30 Zamknięcie biura startowego
-10.00 Odprawa uczestników marszu, podział na grupy i przydział ratownika, sprawdzenie ekwipunku, uroczyste otwarcie marszu.

-10.30 Start – wejście do wód Zatoki Puckiej
-Ok. 12.30 – 14.00 Postój, posiłek regeneracyjny, pasowanie na śledzia
-15.00 – 16.00 Wyjście w Rewie, posiłek regeneracyjny, uroczyste zakończenie marszu pod krzyżem u nasady szpyrku, wręczenie odznak i dyplomów

Sposób przeprowadzenia Marszu.

Marsz nie jest wyścigiem a imprezą rekreacyjno-sportową i składa się z czterech etapów:
Etap “wiary”, wchodzimy do wody i stopniowo oddalamy się od brzegu półwyspu Helskiego, jest coraz głębiej, po ok. 700 metrach zaczynamy płynąć – przed nami widać tylko wodę…. Wierzymy, że zaraz znowu będziemy mieli grunt pod stopami choć nic na to nie wskazuje.

Etap “syndrom Mojżesza”, idziemy w wodzie po kolana a potem po wąskim pasku suchej ziemi na przez środek Zatoki, jak Biblijny Mojżesz, “mając mur z wody po prawej i lewej stronie”. W tym etapie osobliwości natury oraz możemy zobaczyć wystające na tym odcinku wraki, w tym wrak okrętu podwodnego ORP "Kujawiak".

Etap “próby”, każdy uczestnik marszu śledzia na trasie zjada specjalnie przyrządzonego śledzia (dla pokrzepienia) oraz wypija typowo marynarski napój. Wszystko po to aby móc stawić czoła ostatniemu trudnemu etapowi marszu.

Etap “byle do brzegu”. Ten etap to walka o życie, tu uczestnicy muszą pokonać sztuczny przekop w mieliznach tzw. “głębinkę” o szerokości od 700 m do 1400 m (w zależności od stanu wody i układu płycizn w danym roku).

Pokonamy ten odcinek w wodzie ciągnieni na linie za kutrem rybackim (po 10 os. na każdy kuter) lub na pokładach łodzi. W edycjach extreme (jesień, zima i wiosna) gdzie uczestnikami są osoby zawodowo związane z morzem ten odcinek jest pokonywany wpław. Motywacją dla uczestników jest widoczny brzeg w Rewie.

Mapa - "MARSZ ŚLEDZIA" 2013.

mapa marsz sledzia2013 nasz baltyk com

Koniec marszu ma zwyczajowo miejsce u nasady “Szpyrku” Rewskiego pod krzyżem z kotwic.


Źródło: marszledzia.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież