20październik2018     ISSN 2392-1684

Oświetlenie zabytkowych Dźwigozaurów w Szczecinie

Oświetlenie zabytkowych Dźwigozaurów w Szczecinie

Już za kilka tygodni zabytkowe żurawie przy Nabrzeżu Starówka w Szczecinie, zaświecą w różnych kolorach. Właśnie rozpoczęły się prace związane z montażem stałego oświetlenia.

Przez najbliższe 4 tygodnie obszar wokół Dźwigozaurów zmieni się w plac budowy. Teren zostanie odgrodzony, a na zabytkowych żurawiach rozpocznie się montowanie systemu oświetleniowego. To oznacza, że przez jakiś czas nie będzie można przechodzić pod Dźwigozaurami. Ale spokojnie, prace nie potrwają długo. Za to ich efekt wynagrodzi nam wszystkie nieudogodnienia i sprawi, że jeszcze chętniej będziemy odwiedzać Łasztownię.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 24
AIDA DSC 8107a

Gdynia żegna się z wycieczkowcami

„AIDAbella” zamknęła dzisiaj tegoroczny sezon wycieczkowców w Gdyni. Przywiozła ze sobą przepiękną pogodę, która skłoniła podróżujące nią mocno podstarzałe towarzystwo do pieszych wycieczek za bramki portowe. Na ulicy Polskiej słychać więc było język niemiecki i coś w rodzaju angielskiego na poziomie bez poziomu. To nasi miejscy taryfiarze, którzy z uporem maniaka od lat usiłują dogadać się z niemieckimi emerytami w języku sobie i im obcym.

„AIDAbella” odwiedziła w tym sezonie Gdynię aż dwanaście razy, czym ustanowiła rekord zawinięć.

Ciekawe, czy w sezonie 2019 zostanie on pobity?

Ciekawe, czy miasto w ramach poprawy wizerunku zorganizuje jakiś podstawowy kurs językowy dla taksówkarzy?

Red NB/AD

  • Antoni Dubowicz
  • Odsłony: 37
1 acht Lady Dana 44 wrócił do Polski

Opłynęli glob, pokonali 40 tys. mil morskich - Jacht „Lady Dana 44” wrócił do Polski

Opłynęli glob, pokonali 40 tys. mil morskich i wysoko podnieśli poprzeczkę dla innych załóg. Jacht „Lady Dana 44” wrócił do Polski.

Wyjątkowym można nazwać ponad roczny rejs pełnomorskiej jednostki „Lady Dana 44”. 40 tys. mil pokonane w 16 miesięcy samo w sobie jest niebywałym osiągnięciem. Należy jednak dodać, że „Lady Dana 44” jest jedyną polską jednostką, która dwukrotnie przekroczyła Przejście Północno-Wschodnie. Ten arktyczny szlak żeglugowy łączy Europę z Pacyfikiem i stanowi niemałe wyzwanie dla załóg nim płynących. To za sprawą występujących tam pól lodowych.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 105
wiczenie PATROL 18 fot1

Patrol - 18 - Epizod w porcie Dziwnów

Dzisiaj, 17 października 2018 roku, w Dziwnowie realizowano jeden z epizodów praktycznych ogólnokrajowego ćwiczenia systemu wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu pk. Patrol-18.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 75
00 DSC0792a

STS „Sedov” zakończył wizytę w Gdyni

Dziś o godzinie 14:00 rosyjski czteromasztowy bark STS „Sedov” opuścił Gdynię. Gościł tu przez ponad dwa dni (przybył w piątek w południe), w trakcie których udostępniał swoje pokłady mieszkańcom do zwiedzania. Chętnych było bardzo dużo, przed trapem ustawiały się długie kolejki. Nic więc dziwnego, że i dzisiaj zegnany był przez tłumy zgromadzonych na nabrzeżach gdynian. Dziewczyny i chłopcy na pokładzie żaglowca musieli być zbudowani takim pożegnaniem!

  • Antoni Dubowicz
  • Odsłony: 73