22listopad2019     ISSN 2392-1684

Wodowanie holownika SEMKO dla Marynarki Wojennej RP

Wodowanie i chrzest holownika (H12) SEMKO dla Marynarki Wojennej

Uroczystość wodowania oraz chrztu holownika proj. B 860/4 budowanego dla 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odbyła się w Gdańsku na terenie stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. W trakcie ceremonii Matka chrzestna jednostki Pani Marzena Gańcza - dyrektor Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu, wypowiedziała słowa chrztu: "Płyń po morzach i oceanach świata, sław imię polskiego stoczniowca i polskiego marynarza. Nadaję ci imię Semko", po czym nastąpiło symboliczne rozbicie butelki o burtę i wodowanie holownika.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 70
Dar DSC1029aDar Pomorza w drodze do stoczni

Żaglowiec „Dar Pomorza” udał się na remont do Gdańska

Dzisiaj krótko po godzinie 10.00 muzealny żaglowiec szkolny „Dar Pomorza” udał się do Gdańska. Do Gdyni przyszły po niego dwa gdańskie holowniki: „Bóbr” i „Słoń”, które odholowały go do Stoczni Remontowa S.A. Z portu wyprowadzał go pilot, kapitan ż.w. Maciej Michalski.

  • Antoni Dubowicz
  • Odsłony: 109
W Porcie Gdańsk zakończono kolejny etap modernizacji nabrzeży

W Porcie Gdańsk zakończono kolejny etap modernizacji nabrzeży

W Porcie Gdańsk uroczyście do użytku oddano dwa wyremontowane nabrzeża w ramach trwającego w porcie projektu rewitalizacji nabrzeży i toru wodnego. 15 listopada u zbiegu zrewitalizowanych Nabrzeży Mew i Obrońców Poczty Polskiej Marcin Osowski, Wiceprezes Zarządu ds. Infrastruktury, uroczyście ogłosił zakończenie jednego z etapów prac i oddał nabrzeża do użytku.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 70
1 Dar Pomorza zostanie odholowany do Gdańska

Dar Pomorza zostanie odholowany do Gdańska na remont

W poniedziałek 18 listopada 2019 roku szykuje się gratka dla shipspotterów.  Dar Pomorza zostanie odholowany do Gdańska na dwutygodniowy remont w stoczni.

Wymiana blach poszycia, remont sygnalizacji pożarowej, naprawa masztów oraz malowanie ornamentów na dziobie to prace które zostały zlecone Gdańskiej Stoczni Remontowa SA.

"Dar Pomorza", który w tym roku skończył 110 lat, to gdyńska wizytówka i jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc turystycznych na całym Pomorzu. W tym roku "Białą Fregatę" odwiedziło 125605 turystów. - Chcemy utrzymać ten dobry wynik i nadal móc udostępniać naszą jednostkę zwiedzającym. Dlatego przekazujemy statek w dobre ręce Gdańskiej Stoczni "Remontowej", gdzie zostaną przeprowadzone konieczne prace konserwacyjne – mówi dyrektor NMM, dr Robert Domżał.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 309
Kolejny prom hybrydowy dla Finferries z Gdyni stocznia Crist grafika nr 1

Gdyńska stocznia Crist zbuduje kolejny prom z napędem hybrydowym dla Finferries

Dobra wiadomość z gdyńskiej stoczni Crist ,która zbuduje kolejny prom z napędem hybrydowym. To już druga taka konstrukcja, która powstanie w Gdyni na zlecenie fińskiego armatora Finferries. Nowa jednostka będzie bardzo zbliżona do nagradzanego na arenie międzynarodowej promu „Elektra” i ma być wykorzystywana m.in. w archipelagu Wysp Alandzkich.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 103