12listopad2018     ISSN 2392-1684

SAR MARYNARKA WOJENNA AKCJA RATOWNICZE NA PROMIE

Ewakuacja pasażera promu Stena Spirit

W Narodowe Święto Niepodległości załogi dyżurne SAR z Brygady Lotnictwa MW, czuwają jak każdego dnia. Dzisiaj załoga SAR z Gdyni-Babich Dołów dowodzona przez kpt. pil. Marcina Chałubińskiego przeprowadziła w godzinach 14.36-15.40 akcję ratowniczą.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 59
Bandera Marynarki Wojennej RP

Marynarka Wojenna RP - Narodowe Święto Niepodległości

W niedzielę, 11 listopada, na całym wybrzeżu, Marynarka Wojenna weźmie udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Marynarze wystawią posterunki honorowe, złożą kwiaty w miejscach pamięci, wezmą udział w nabożeństwach w intencji Ojczyzny.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 36
Anakonda 18 wyjscie okretow w morze foto1

Anakonda 18 - wyjście okrętów w morze ( galeria )

Rozpoczęło się największe, cykliczne ćwiczenie Sił Zbrojnych RP o połączonym charakterze, prowadzone w układzie międzynarodowym – Anakonda 18. Kompleksowa operacja osłony jednostek transportu morskiego to główne zadanie sił Marynarki Wojennej.

W ćwiczeniu uczestniczą żołnierze z 10 krajów Sojuszu oraz struktur dowodzenia i sił NATO. Na terytorium RP ćwiczy około 12 500 żołnierzy, a blisko 5000 żołnierzy w Estonii, Litwie i na Łotwie oraz akwenie Morza Bałtyckiego. Manewry prowadzone są na poligonach w Polsce, w międzynarodowej przestrzeni powietrznej oraz na Morzu Bałtyckim. W ramach tegorocznej edycji Anakondy przeprowadzone zostanie ćwiczenie antyterrorystyczne pk. „Kaper-18/II”.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 73
HELGE INGSTAD

Katastrofa w trakcie ćwiczeń NATO – ciężko uszkodzony norweski okręt HELGE INGSTAD

Dziś rano doszło do kolizji wracającej z manewrów NATO Trident Juncture norweskiej fregaty HELGE INGSTAD z 250-metrowym tankowcem SOLA TS. Zdarzyło się to około godziny 4.00 niedaleko terminalu naftowego w norweskiej gminie Øygarden w Hordaland. Powód zderzenia jest jeszcze nieznany.

  • Antoni Dubowicz
  • Odsłony: 255
Konkurs Polska Morska Niepodległa z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Konkurs fotograficzny „Polska Morska Niepodległa”

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wraz z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk ogłaszają konkurs fotograficzny.

Zasady konkursu są proste. W dniach 2-11 listopada należy zrobić zdjęcie i wrzucić je na swój profil na Facebooku, Instagramie lub Twitterze z hashtagiem #PolskaMorskaNiepodległa. Zdjęcie musi kojarzyć się z tematyką niepodległości, Polski, polskiego morza, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 49