18lipiec2019     ISSN 2392-1684

BCT GDYNIA foto Antoni Dubowicz Nasz BaltykCom

Dzień Otwarty BCT – Bałtyckiego Terminala Kontenerowego w Gdyni

Już po raz siódmy BCT Gdynia (Bałtycki terminal kontenerowy) otwiera swoje bramy dla zwiedzających. Terminal zaprasza 20 lipca w godzinach 9.00 – 14.00.

Dojazd ze Skweru Kościuszki lub z dworca Gdynia Główna zapewni bezpłatna linia F.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 48
wystawa Bursztyn Dziedzictwo i nowoczesność 001

"Bursztyn. Dziedzictwo i nowoczesność" wraca do Gdańska

Po sukcesie na Biennale Sztuki w Wenecji do Gdańska powraca wystawa „Bursztyn Dziedzictwo i nowoczesność”. Od 17 lipca do 27 października eksponaty będzie można zobaczyć w siedzibie Muzeum Gdańska. Wernisaż poprzedzi uroczysta parada weneckich masek karnawałowych, która wyruszy z Muzeum Bursztynu do Ratusza Głównego Miasta.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 51
wycieczkowiec MARINA w Gdyni

Dziś w Gdyni – wycieczkowiec MARINA

Zmierzający z Helu do Gdyni tramwaj wodny AGAT wydaje się przy MARINIE dziecinną zabawką. Ale to perspektywa, a nie wielkość sprawia, że ulegamy takiemu złudzeniu. Ani bowiem AGAT nie jest aż tak mały, ani MARINA taka duża, jakby się mogło wydawać. MARINA nie ma bowiem nawet 240 metrów, AGAT ma ich prawie 38. Pod względem liczby pasażerów różnice są jeszcze mniejsze – AGAT zabiera na pokład 450 podróżnych, MARINA zaledwie 1250 (za to ma nie cztery, lecz aż 780 osób obsługi. Cóż za rozrzutność!)

  • Antoni Dubowicz
  • Odsłony: 81
PILOT 5 Gdynia

Konkurs filmowy „Morze mnie kręci” wchodzi w decydujący etap

Jeżeli interesujesz się produkcją filmową i kręci cie tematyka morska - zgłoś się. Aplikacje przyjmowane są do poniedziałku, 15 lipca 2019. Jeżeli interesujesz się produkcją filmową i kręci cie tematyka morska - zgłoś się. To ogromna szansa na zdobycie cennego, praktycznego doświadczenia oraz 10 000 zł na realizację swojego pomysłu.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 54
Baltic Sail Gdansk 2019 fot1

XXIII Zlot Żaglowców Baltic Sail Gdańsk 2019 za nami!

To były cztery wspaniałe dni, spędzone w morskim klimacie, z żeglarską przygodą i szantami w tle oraz edukacyjnym zacięciem. Już po raz 23. mieliśmy okazję kultywować morską tradycję Gdańska. Baltic Sail Gdansk to wydarzenie, które łączy ludzi wody i lądu, promuje i propaguje ideały żeglarskie oraz tradycyjne żeglarstwo.

Głównym punktem programu były oczywiście piękne żaglowce, które mimo trudnych warunków na morzu przypłynęły na Baltic Sail. Dwie największe jednostki, pochodzenia holenderskiego cieszyły się niewątpliwie największym zainteresowaniem. Powracająca po trzech latach Minerva i goszcząca po raz pierwszy Loth Loriën, liczące niespełna 50 metrów długości każda pięknie prezentowały się cumując na Motławie, a przede wszystkim podczas rejsów.

  • Nasz Bałtyk
  • Odsłony: 59