30październik2020     ISSN 2392-1684

Aktualności

XIX Zlot Żaglowców i Festiwal Morski Baltic Sail Gdańsk – sprzedaż biletów na rejsy!

baltic sail 2015

Rejs żaglowcem jako piękny początek wakacji? Nic prostszego: wystarczy kupić bilet na jeden z rejsów podczas XIX Zlotu Żaglowców Baltic Sail Gdańsk odbywającego się w dniach 2-5 lipca. Bilety można kupić na stronie balticsail.pl oraz podczas samego Zlotu, na stanowisku na Targu Rybnym.

Koszt biletów to: 30 pln (ulgowy) oraz 45 pln. Bilety ulgowe przysługują osobom uczącym się (w tym studentom). Każdy rejs, to wypłynięcie wybraną jednostką, pod żaglami, na 3-4 godziny, na Zatokę Gdańską.
W tym roku, po raz pierwszy, pojawi się niepowtarzalna okazja, aby popłynąć
w rejs Gen. Zaruskim, na co dzień przeznaczonym tylko do celów szkoleniowych. Żaglowiec wypłynie w dwa rejsy (jeden w piątek i jeden w sobotę) i będą to rejsy wyjątkowe. Każdy uczestnik będzie miał szansę wziąć udział w pracach załogi: stawianiu żagli, zwijaniu lin, wiązaniu węzłów itp. Koszt biletu na taki specjalny rejs to 90 pln.

Przypomnijmy. Do Gdańska przypłyną po raz kolejny wspaniałe żaglowce. Oprócz tych pływających pod polską banderą zobaczymy także jednostki z m.in. Łotwy, Szwecji czy Holandii. Wśród nich duma miasta, flagowa jednostka Gdańska: Generał Zaruski. Statkiem flagowym Zlotu i zarazem największą jednostką będzie holenderski szkuner trzymasztowy „Minerva”, który ma aż 50 metrów długości.

Na lądzie także czeka wiele atrakcji. Pokazy i scenki w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych stworzą niepowtarzalny klimat na terenie Głównego Miasta. Nie zabraknie wystrzałów z muszkietów i cieszących się ogromną popularnością scenek rodzajowych. Owe scenki to drobne wydarzenia, jakie mogły mieć miejsce (i prawdopodobnie miały) w życiu gdańszczan sprzed 300 lat, np. rozładunek statku czy sąd nad ladacznicą.
W sobotę będziemy mieli okazję podziwiać rekonstrukcję bitwy żaglowców. Na wodach Motławy staną do walki dwie uzbrojone grupy, co oznacza wystrzały nie tylko z muszkietów, ale i z dział! Kto wie, czy w wyniku ostrzału żołnierze nie wpadną do wody…

Organizatorzy nie zapominają o najmłodszych żeglarzach. Każdego dnia Baltic Sail Gdańsk na dzieci czekają gry, zabawy i konkursy związane naturalnie z tematyką morską 

i gdańską.

Scena festiwalu Szanty pod Żurawiem będzie gościć zespoły szantowe z Polski i Europy, w tym zespół „Havanares” z Barcelony. Koncerty muzyki żeglarskiej niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W piątkowy i sobotni wieczór, kiedy na scenie prezentują się muzycy, cały Targ Rybny wypełnia się słuchaczami, którzy oklaskują występy do późnego wieczora.

Jednocześnie z Baltic Sail Gdańsk odbędą się regaty Nord Cup. Więcej o wydarzeniu oraz lista ubiegłorocznych zwycięzców na nordcup.pl W ramach regat w sobotę zostanie rozegrany wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna, w którym zeszłym roku bezkonkurencyjni okazali się Zbigniew „Gutek” Gutkowski oraz jego załoga.

Źródło: Fundacja Gdańska

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież