18czerwiec2019     ISSN 2392-1684

Aktualności

Gryfia chce przejąć Szczeciński Park Przemysłowy

MSGRYFIA

Gryfia chce przejąć Szczeciński Park Przemysłowy, czyli tereny dawnej Stoczni Szczecińskiej - poinformował o tym wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

Zarząd Gryfii prowadzi rozmowy w tej sprawie z Towarzystwem Finansowym Silesia, do którego należy Szczeciński Park Przemysłowy. Pomysł konsolidacji pojawił się już pół roku temu. Opinie na temat jej celowości i wówczas i dziś są rozbieżne.

- Przejęcie przez Morską Stocznię Remontową Gryfia, Szczecińskiego Parku Przemysłowego, czyli Stoczni Szczecińskiej to dobry pomysł - mówi Małgorzata Jacyna-Witt z Rady Nadzorczej Gryfii. - Konsolidacja majątków byłaby bardzo istotna dla rozwoju produkcji.

Innego zdania jest prezes Szczecińskiego Parku Przemysłowego Andrzej Strzeboński. - Żadne decyzje jeszcze nie zapadły - podkreśla. - Jak coś się czyni, to pytanie po co? Na pytanie czy to dobre rozwiązanie, ja odpowiadam po co?

- Połączenie Gryfii i terenów starej stoczni ma swoje wady i zalety - mówi Ryszard Kwidziński, pełnomocnik do spraw gospodarki morskiej Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. - Plusem przejęcia przez Mars byłoby, że to fundusz bardziej branżowy niż Silesia.

Towarzystwo Finansowe Silesia powstało, aby restrukturyzować przemysł na Śląsku, a nie zarządzać terenami stoczniowymi. Gryfia należy natomiast do funduszu Mars, który jest właścicielem kilku stoczni w Polsce.


Fot. msrgryfia.pl
Źródło: Radio Szczecin / radioszczecin.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież