27czerwiec2019     ISSN 2392-1684

Aktualności

Jak duże jest zadłużenie Gryfii?

MSR GRYFIA

Jak informuje Radio Szczecin, Morska Stocznia Remontowa Gryfia będzie miała kolejny program naprawczy. Zakład po latach restrukturyzacji przynosi straty.

Jak wielkie są to straty? Nikt nie chce tego zdradzić. Nowy zarząd Gryfii ma opracować program restrukturyzacji, z którym Rada Nadzorcza ma zapoznać się 16 maja. Członkowie rady twierdzą, że nie ma na razie mowy o upadłości zakładu bądź zwolnieniach pracowników.

O złej sytuacji finansowej stoczni wiedzą też związkowcy. - Nie dostaliśmy żadnego konkretnego wyniku. My też słyszymy opinie, że nie jest wesoło - mówi Bartosz Szmyt, przewodniczący Solidarności w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.

- To jest tajemnica poliszynela Gryfii - wszyscy wiedzą, tylko głośno o tym nie mówią - twierdzi Janusz Jagielski, kiedyś prezes Gryfii, obecnie wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej stoczni.

O upadłości Gryfii nie ma mowy - zapewnia Małgorzata Jacyna-Witt z Rady Nadzorczej. - Doszliśmy do wniosku, że nie ma do tego przesłanek - podkreśla.

Przypomnijmy, że Gryfia została połączona z Morską Stocznią Remontową w Świnoujściu. Do firm zewnętrznych przesunięto część pracowników. Mimo prowadzonej latami restrukturyzacji zakład nadal przynosi straty.

Fot. msrgryfia.pl
Źródło: Radio Szczecin / radioszczecin.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież