17październik2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

Spacery historyczne – alternatywna forma turystyki w Jastarni

Spacery Historyczne Jastarnia

Jastarnia to małe miasteczko na Półwyspie Helskim, liczące niespełna 4 tysiące mieszkańców. W sezonie letnim jednak, za sprawą turystów, liczba ta zwiększa się ponad 10-krotnie do 40, a nawet 50 tysięcy! Magnesem, który przyciąga wczasowiczów do Jastarni jest przede wszystkim morze, plaża, ale również i tutejsze tradycje rybackie.

Nową atrakcją Jastarni, skierowaną do turystów bardziej aktywnych, zainteresowanych nie tylko urokami lata na plaży, są „spacery historyczne”, bezpłatne wycieczki z przewodnikiem (!), przybliżającym zainteresowanym historię i zabytki miasta. Ich inicjatorem jest Ryszard Struck – pisarz, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Jastarni, wydawca „Jastarnickich Nowin”.

Jastarnia zabytki

Na razie opracowane zostaly dwie mniej więcej dwugodzinne trasy. Pierwszy spacer miał miejsce na początku maja, kolejne odbywać się będą cyklicznie, co tydzień, od 1 lipca do końca sezonu 2016.

Najbliższy "Spacer historyczny" - piątek 24 czerwca. Startujemy o godz. 16.00 . Miejsce zbiórki: Park przy dworcu PKP.

Więcej informacji odnośnie najbliższego spaceru, potwierdzenie udziału oraz informacje o kolejnych znadziecie pod numerem telefonu 509-616-404 oraz na fanpage serwisu Facebook "Jastarnickich Nowin".    Spacery z przewodnikiem są darmowe !

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież