22czerwiec2024     ISSN 2392-1684

Aktualności

Dwudniowy piknik Gdynia razem z NATO

GDYNIA Z NATO 2016 piknik

W dniach 8-9 lipca w Warszawie odbędzie się Szczyt NATO. Trójmiejskie władze samorządowe, Marynarka Wojenna, Morski Oddział Straży Granicznej oraz Wojska Lądowe, włączają się w to wydarzenie organizując w Gdyni, dwudniowy piknik Gdynia razem z NATO.

Na Skwerze Kościuszki w Gdyni będzie można zobaczyć m.in. pokazy sprzętu wojskowego, musztry paradnej, występy orkiestr i wojskowych zespołów artystycznych. 

W ramach Ogólnopolskich Dni NATO - Gdynia razem z NATO, już w najbliższy piątek i sobotę (8 i 9 lipca w godzinach 11:00 - 18:00) przy nabrzeżu skweru Kościuszki zacumują i zostaną udostępnione do zwiedzania trzy okręty: podwodny ORP "Sęp", rakietowy ORP "Grom" oraz niszczyciel min ORP "Mewa". Będzie można także bezpłatnie wejść na pokład Okrętu-Muzeum ORP Błyskawica (8 i 9 lipca w godzinach 11:00 - 18:00).

W piątek, 8 lipca, o godzinie 15:00, z pokładu Okrętu-Muzeum ORP Błyskawica, z okazji inauguracji Szczytu NATO, zostanie oddany salut armatni. Odbędą się występy zespołów artystycznych Klubu MW Riwiera i Akademii Marynarki Wojennej. Kompania i Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej zaprezentują pokazy musztry paradnej. Będzie można zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem oraz uzbrojeniem będącym na wyposażeniu Wojska Polskiego.

GDYNIA Z NATO 2016 piknik1

Źródło: 3fo.wp.mil.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież