24październik2020     ISSN 2392-1684

Aktualności

Rybacy przeciw regulacjom UE znoszącym okres ochronny dorsza

Ustka rybacy protest

W Ustce odbyła się konferencja (26.07.2016), zorganizowana przez środowiska rybackie zaniepokojone nowymi regulacjami Unii Europejskiej, znoszącymi okres ochronny dorsza. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zaproszeni przez rybaków.

Rybacy alarmują, że już teraz stan populacji dorsza w Bałtyku jest katastrofalny. Apelują do resortu o kontynuację działań zmierzających do zmiany tak niekorzystnej dyrektywy unijnej.

W ubiegły piątek Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wystosował do Carmenu Velli, komisarza ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa w Komisji Europejskiej, pismo alarmujące o zagrożeniu dla populacji dorsza w Bałtyku, jakie spowoduje nowa dyrektywa.

Przypomnijmy, o katastrofalnej sytuacji populacji tej ryby w Bałtyku szef resortu rozmawiał z komisarzem Vellą podczas bezpośredniego spotkania w Warszawie, w lutym tego roku. Od tego czasu MGMiŻŚ wielokrotnie informowało Komisję Europejską o tej sytuacji.


Źródło: Biuro Prasowe MGMiŻŚ 

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież