06czerwiec2023     ISSN 2392-1684

Aktualności

Siedziba Stoczni Marynarki Wojennej w Radomiu ?

STOCZNIA MARYNARKI WOJENNEJ Fot Antoni Dubowicz

Taki plan ma Ministerstwo Obrony Narodowej. Wcześniej jednak firma, która od sześciu lat jest w upadłości, musi wrócić do Skarbu Państwa. Przetarg trwa, oferty składać można do końca stycznia.

Wybór siedziby to nie przypadek. W Radomiu znajduje się centrala Polskiej Grupy Zbrojeniowej i – jak mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Skurkiewicz – Stocznia Marynarki Wojennej stałaby się częścią konsorcjum. Jak zapewnia parlamentarzysta, polskiemu rządowi, Ministerstwu Obrony Narodowej i zarządowi Polskiej Grupy Zbrojeniowej zależy na tym, by podmiot wrócił do Skarbu Państwa i by to Skarb Państwa miał kluczowy wpływ na to, co dzieje się w stoczni.

Obecnie przedsiębiorstwem zarządza syndyk masy upadłościowej. Wartość firmy wyceniono na ponad 224 miliony złotych. Oferty przetargowe składać można do 31 stycznia.

Decyzja o zarejestrowaniu stoczni w Radomiu cieszy prezydenta miasta Radosława Witkowskiego. Jego zdaniem, będzie to miało znaczenie dla gminnych finansów, każda spółka prawa kapitałowego jest bowiem zobowiązana płacić CIT, czyli podatek dochodowy od osób prawnych, w miejscu, które jest jej siedziba.

Na rejestracji Stoczni Marynarki Wojennej na Mazowszu skorzystałby też samorząd województwa.

Fot. Antoni Dubowicz
Źródło: warszawa.onet.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Komentarze  

0 #3 Warchoł 2020-11-20 15:36
Radom to nie kaszka z mleczkiem 8)
Cytować
0 #2 kosmos 2017-01-27 15:24
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cytować
0 #1 Damroka 2017-01-26 21:54
Na powaznie sie nie da skomentowac.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież