27listopad2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

Rozpoczął się nabór do żeglarskiej reprezentacji Szczecina na regaty The Tall Ships Races 2017

Parada Załóg reprezentacja The Tall Ships Races w Szczecinie

Granatowo-bordowa załoga promować będzie Szczecin podczas wyścigu po Bałtyku, przeżywając przy tym wielką, morską przygodę.

Reprezentacja miasta liczyć będzie łącznie 126 osób. Popłyną one na trasie Halmstad (Szwecja) >>> Kotka (Finlandia) >>> Turku (Finlandia) >>> Kłajpeda (Litwa) >>> Szczecin na trzech jednostkach: Fryderyku Chopinie, Urtice i Zrywie.
Reprezentanci przed regatami wezmą udział w szeregu szkoleń i warsztatów. Będą ćwiczyć pracę w zespole, poznają zasady panujące na pokładzie. Załoga zapozna się ze sprzętem asekuracyjnym i zasadami pierwszej pomocy. Nie zabranie zadań artystycznych, które pomogą w barwny sposób promować Szczecin i zachęcać do odwiedzenia naszego miasta.
Podczas wielu godzin spędzonych na morzu reprezentanci poznają nie tylko uroki żeglarstwa, ale także – jako pełnoprawna załoga – będą uczestniczyć w wachtach nawigacyjnych, bosmańskich, kambuzowych i trapowych. Nie zabraknie oczywiście codziennej ciężkiej pracy na pokładzie.

Żeglarskimi reprezentantami Szczecina mogą zostać osoby, które:

- najpóźniej 1 czerwca 2017 będą miały ukończony 15. rok życia (pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby w grupie wiekowej od 15 do 25 lat),
- mieszkają, pracują lub uczą się w Polsce (pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby mieszkające, uczące się, pracujące w Szczecinie),
- posiadają zdolności i umiejętności artystyczne, sportowe lub żeglarskie,
- są odpowiedzialne i zaangażowane w pracę i podjęte działania,
- są kreatywne i otwarte na ludzi i świat,
- znają języki obce w stopniu komunikatywnym,
- posiadają dobry stan zdrowia,
- umieją pływać wpław,
- chcą przeżyć niezapomnianą, żeglarską przygodę.

Zaproszenie skierowane jest także do osób, które dopiero zamierzają rozpocząć przygodę z żeglarstwem!

Jak wziąć udział w rekrutacji do Reprezentacji Miasta Szczecin na TSR 2017?
- załóż konto na stronie internetowej www.ttsr.eu.
- wypełnij deklarację w zakładce „Reprezentacja” i oczekuj wiadomości zwrotnej z informacją, że deklaracja została zaakceptowana.
- po otrzymaniu mailowej akceptacji, wydrukuj, podpisz i dostarcz dokument osobiście lub pocztą do Centrum Żeglarskiego (ul. Przestrzenna 19, 70-800 Szczecin).

Miasto Szczecin pokrywa część kosztów rejsów odbywających się w ramach Reprezentacji Szczecina. Pozostałą część ponoszą sami załoganci. Kwoty uzależnione są od etapu, wieku i wybranej jednostki. Sprawdzić je można na stronie internetowej: ttsr.eu/reprezentacja .
Rekrutacja do Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina potrwa do 18 kwietnia 2017 roku.

Już od 12 lat żeglarska reprezentacja rozsławia Szczecin poprzez udział w regatach The Tall Ships Races, walcząc o nagrody z jachtami i żaglowcami z całego świata. Przez te lata załogi zdobyły liczne wyróżnienia, spośród których za najbardziej cenną uważana jest Friendship Trophy. Nagrodę tę Reprezentacja Szczecina zdobyła trzy razy z rzędu, w latach 2014, 2015 i 2016. Trofeum przyznawane jest najbardziej przyjacielskiej i lubianej załodze, którą wybierają
kapitanowie innych jednostek w formie głosowania w czasie trwania regat. W 2012 roku STS Fryderyk Chopin zwyciężył w regatach The Tall Ships Races, w roku 2013 zajął trzecie miejsce a rok temu miejsce drugie, umacniając swoją pozycję w czołówce największych żaglowców
świata.

Źródło: Tomasz Owsik-Kozłowski - rzecznik prasowy finału regat The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie.

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież