16październik2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

Świnoujście | Niebezpieczny wyciek ze statku

PORT SWINOUJSCIE wyciek w Porcie Handlowym

Jak informuje portal iswinoujscie.pl, kilka wozów strażackich bierze udział w działaniach na terenie Portu Handlowego w Świnoujściu. Jak udało się ustalić, doszło tam do wycieku niebezpiecznej substancji, która znajdowała się na jednym ze statków. Wszystko rozpoczęło się w godzinach popołudniowych na nabrzeżu Hutników. Z  nieoficjalnych informacji wynika, że na miejsce ściągane są dodatkowe jednostki straży pożarnej z województwa Zachodniopomorskiego.

 Aktualizacja

- Pracownicy podczas rozładunku uskarżali się na szczypanie oraz swędzenie. Po przyjeździe na miejsce strażaków, tych pracowników nie było już na terenie portu. Z informacji, które posiadamy, wynika, że zostali oni odesłani do domów. Strażacy przystąpili do ustalenia substancji, która mogła spowodować złe samopoczucie pracowników portu. Ze wstępnych oględzin nic nie udało nam się ustalić. Jest to statek pod banderą chińską - mówi rzecznik świnoujskiej straży pożarnej Marcin Kubas.- Pracownicy podczas rozładunku uskarżali się na szczypanie oraz swędzenie. Po przyjeździe na miejsce strażaków, tych pracowników nie było już na terenie portu. Z informacji, które posiadamy, wynika, że zostali oni odesłani do domów. Strażacy przystąpili do ustalenia substancji, która mogła spowodować złe samopoczucie pracowników portu. Ze wstępnych oględzin nic nie udało nam się ustalić. Jest to statek pod banderą chińską - mówi rzecznik świnoujskiej straży pożarnej Marcin Kubas.

Akcja strażaków rozpoczęła się we wtorek o godzinie 14:52, a o 16:05 na miejsce zadysponowana została specjalna grupa ratownictwa chemiczno- ekologicznego ze Szczecina w celu ustalenia, jaka to była substancja.

 

Fot. Google Maps

Źródło:  iswinoujscie.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież