27listopad2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

Szczecin | Co z nabrzeżem przy Wałach Chrobrego?

Wały Chrobrego

Polska Żegluga Morska nie chce pozbyć się nabrzeża przy Wałach Chrobrego w Szczecinie - powiedział zarządca komisaryczny PŻM Paweł Brzezicki. Radni związani z władzami miasta chcą zbierać podpisy pod petycją, w której będą domagać się komunalizacji nabrzeża.

Zarządca komisaryczny PŻM dał do zrozumienia, że jest nawet w stanie wyremontować nabrzeże przy Wałach Chrobrego.

-Nie musimy go sprzedawać. Wołanie o komunalizację to wymuszanie w sposób jakiś nie do końca wskazujący na racjonalność. W ogóle nie ma takiego tematu. Równie dobrze można skomunalizować prywatny ogródek prezydenta miasta - dodał Paweł Brzezicki.

Polska Żegluga Morska chce zarabiać na dzierżawie nabrzeża, tak jak robią to inne spółki portowe.

| Aktualizacja
Wspomniana wypowiedź tylko potwierdza, że obecnie nie ma politycznej woli by najbardziej reprezentacyjne nabrzeże w Szczecinie zmieniło swoje oblicze. Należy podkreślić, że miasto jest zainteresowane wykupem udziałów w spółce zarządzającej nabrzeżem, a nie jej komunalizacją. Za dobrą monetę przyjmujemy natomiast informacje, że spółka jest w stanie wyremontować nabrzeże sama. Miasto jest zatem gotowe partycypować w kosztach przebudowy. Tak było również w latach poprzednich, ale ze strony spółki płynął tylko jeden sygnał - o braku pieniędzy. Czy teraz będzie inaczej?
Za nieporozumienie należy natomiast uznać informację, że nabrzeże jest warte 30 mln złotych. Miasto jest gotowe przejąć spółkę Polsteam Żegluga Szczecińska, która przez rzeczoznawcę została wyceniona na niecałe 4,5 mln złotych. Była to wycena zlecona przez samą spółkę. Podawanie innych i zawyżonych kwot można odbierać jako próbę manipulacji.
| Łukasz Kolasa
rzecznik prasowy prezydenta Szczecina


Fot. Wikimedia Commnons / Horvat

Źródło: radioszczecin.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież