17październik2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

Sezon wycieczkowców 2018 rozpoczęty!

DSC0603a

Pierwsza w tym roku była „Astoria”, która odwiedziła dzisiaj Gdańsk. To statek o wielu wcieleniach, pierwsze dziesięć opisaliśmy w Morskich Kadrach Antka nawet dwa razy, po raz pierwszy w 2011 roku, ( http://www.naszbaltyk.com/morskie-kadry-antka/248-dziesiec-wcielen-atheny.html ), powtórnie rok później ( http://www.naszbaltyk.com/morskie-kadry-antka/249-atheny-kolejny-sezon.html ). Następna relacja – tym razem statek nazywał się „Azores“, nastąpiła w 2014 ( http://www.naszbaltyk.com/wszystkie-kategorie/baltyckie-fotografie/1301-azores-zawital-do-gdyni-16-05-2014r.html ), dziś przedstawiamy kilka fotek z wyjścia tego samego wycieczkowca, pływającego pod dwunastą już z kolei nazwą „Astoria”. Tak nazywa się ta piękna dama od 2016 roku.

Od 2015 roku statek znajduje się w czarterze firmy Cruise & Maritime Voyages. „Astoria” nosi portugalską banderę, jej portem macierzystym jest słoneczna Madera. Prawdopodobnie jest to jej ostatni sezon, w następnym roku zastąpić ją ma „Rivages du Monde”. Czy to się sprawdzi, zobaczymy, jej koniec był już kilkakrotnie zapowiadany, a jednak nic z tego nie wyszło. Może i teraz dobry anioł stróż sprawi, że szczęście nie opuści pięknej „Astorii” – bez względu na to, jak się będzie akurat nazywała.

Dzisiaj pasażerowie mieli nie lada rozrywkę obserwując tańczącego wokół niej gdańskiego „Pilota”. Z pewnością jest to teraz najlepiej obfotografowany „Pilot” na świecie. Z niejaką dumą ogłaszam wszem i wobec, że przyczyniłem się do tej jego popularności!

© Antoni Dubowicz 2018 / NB

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież