16październik2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

Bye, bye, „Orchestra”, do zobaczenia w sierpniu!

MSC ORCHESTRA W GDYNI - SEZON WYCIECZKOWCÓW 2018

Wielka, biała, 293 metrowa MSC „Orchestra” zakończyła swoją wizytę w Gdyni. Trwała ona osiem godzin – do nabrzeża Francuskiego wycieczkowiec przybił o godzinie 11:00, cumy zaś zwolnił krótko po godzinie 19:00, żegnany przez dość licznie zebranych przed budynkiem kapitanatu widzów. Tym samym sezon wycieczkowców 2018 został zainaugurowany, co odnotowała również obecna na nabrzeżu ekipa Telewizji Trwam, robiąc wywiady na gorąco z małymi dziewczynkami. Na zezwolenie wyjścia  „Orchestra” musiała kilka minut poczekać, by do portu wpuścić najpierw powracający z Karlskrony prom „Stena Vision”. Komu wydawało się, że to całkiem duży prom, mógł przekonać się naocznie, że był w błędzie!

Interesująca dla pasażerów wycieczkowca, planujących eksplorację Trójmiasta na własną rękę, mogła być przyczepiona do bramy tablica, informująca o jednolitych cenach taksówek. Najwyraźniej skończyła się więc dzika walka o zagranicznego gościa i taryfiarze dogadali się wreszcie w tym względzie To postęp. Dla zainteresowanych (jako że tablica czytelna była wyłącznie od strony statku) podaję ceny trzech zasadniczych kursów (one way rates):  GDYNIA Center – 3.50 €; SOPOT Center – 8.00 €; GDAŃSK Old Town – 23.00 €.

Kto nie zdążył dzisiaj obejrzeć „Orchestry”, będzie miał na to w tym sezonie jeszcze dwukrotnie szansę - w czwartek, 31 maja i we wtorek, 21 sierpnia. Już w tę sobotę zaś będzie okazja, by przyjrzeć się drugiemu z kolei wycieczkowcowi w Gdyni, niewielkiemu wprawdzie (zaledwie 135 m), za to ładnemu statkowi „Ocean Majesty”. Jego wejście planowane jest na godzinę 9:00, wyjście zaś, co ciekawe, na 23:30. Dla amatorów nocnych fotografii i wszystkich „nocnych Marków” będzie to więc z pewnością wielka gratka!

© Antoni Dubowicz 2018

Uwaga Nocne Marki - aktualizacja!!!

"Ocean Majesty" zmienił plany - wejdzie nie do Gdyni, lecz do Gdańska (o godzinie 14:00). Reszta informacji jest dobra!

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież