23kwiecień2019     ISSN 2392-1684

Aktualności

Dni Morza_Sail Szczecin 2018 (piątek)

Sedov DNI MORZA SZCZECIN 2018 piątek 1

Przepiękny Sedov, bandera na maszcie Maciejewicza, zamki z piasku, wesołe miasteczka, żaglowce i niesamowite koncerty na zakończenie dnia. Od ilości atrakcji aż kręci się w głowie! Piątkowe wydarzenia rozpoczęły trzydniową zabawę nad Odrą, a pierwszego ani w kulminacyjnym momencie przy Wałach Chrobrego bawiło się blisko 50 tysięcy osób.

Dni Morza_Sail Szczecin 2018 rozpoczęły się od uroczystego powitania największego szkoleniowego żaglowca. Sedov przycumował przy Nabrzeżu Starówka i pozostaniei do końca wydarzenia. A skoro jesteśmy już przy powitaniach, to nie można zapomnieć o symbolicznym uczczeniu nowego miejsca masztu Maciejewicza. Przy dźwiękach hymnu państwowego młodzi żeglarze wciągnęli polską banderę na Maszt im. Kapitana Konstantego Maciejewicza, który od kilku dni stoi w nowym miejscu – na Łasztowni.

Piątek rozpoczął na dobre żeglarską zabawę. Do Szczecina przypłynęło około 40 różnych jednostek. Żaglowce cumują po dwóch stronach Odry – u stóp Wałów Chrobrego oraz na Nabrzeżu Starówka. Wszystkie jednostki zwiedzać w sobotę od 10:00 do 20:00 i w niedzielę od 10:00 do 15:00 (z wyjątkiem godzin, w których odbywają się rejsy i wydarzenia zamknięte na pokładach).

Łasztownia wypełniła się restauracjami na kółkach z kulinariami całego świata. To właśnie tam odbywa się Festiwal Smaków Foodtrucków. Tuż obok nie brakuje atrakcji dla najmłodszych. Oprócz karuzel, roller coasterów i dmuchanych zamków, dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji: warsztaty rzeźb z piasku, strefę sportu, malowanie twarzy i wiele innych przyjemnych niespodzianek. Również na Łasztowni rozpoczął się Samba Port Festiwal, który potrwa do soboty. Z kolei na Wałach Chrobrego oraz wzdłuż ulicy Jana z Kolna rozstawił się Jarmark pod Żaglami.ORP SĘP na DNIACH MORZA W SZCZECINIE 2018

Nie zabrakło także dobrej muzyki. Chyba nikt w Szczecinie nie jest w stanie wyobrazić sobie Dni Morza bez tradycyjnych szant, które można było usłyszeć na pływającej scenie. Podobnie, jak w ubiegłych latach główna scena Dni Morza umieszczona została u podnóża Wałów Chrobrego. 

Źródło: Biuro prasowe Dni Morza_Sail Szczecin 

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież