17październik2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

Gdynia | Liniowiec Queen Elizabeth w Alei Statków Pasażerskich

QUEEN ELIZABETH IMO 9477438

To będzie wyjątkowa wizyta – już w najbliższy czwartek, (21.06.2018) w Gdyni zacumuje statek pasażerski „Queen Elizabeth”.

Zawinięcie statku planowane jest na godzinę 5:45 a wyjście z Portu Gdynia na godzinę 18.00 (Nabrzeże Francuskie).

Specjalnie z okazji zawinięcia liniowca czeka nas również uroczystość odsłonięcia tablicy w jedynej w kraju Alei Statków Pasażerskich. Przy Nabrzeżu Pomorskim o godzinie 12:00 zostanie w ten sposób upamiętniona obecność statku w gdyńskim porcie, przy akompaniamencie Pstrong Orkiestry. Przypomnijmy, że swoje tablice pamiątkowe we wspomnianej alei ma już ponad 20 jednostek, między innymi Albatros, Star Princess, Costa Pacifica, AIDAdiva, czy Wind Surf.

Wspomniany „Queen Elizabeth” to liniowiec, którego matką chrzestną została brytyjska monarchini Elżbieta II. Doskonałe łączy luksus i tradycję z nowoczesną technologią, zapewniając przy tym pasażerom wszelkie wygody. Na statku znajdują się centrum spa oraz centrum sportowe, sale balowe, koncertowe, widowiskowe, oranżeria, galeria zdjęć, biblioteka czy pierwsze muzeum na morzu. Z kolei inspirowany stylem art-deco elegancki wystrój wnętrz stanowi o niepowtarzalnym charakterze statku. Migoczące w blasku żyrandoli włoskie marmury, rzeźbione drewno i wspaniałe dzieła sztuki pozwalają przenieść się w czasie do ery ekskluzywnych liniowców z początku minionego wieku.

Fot. Robbie Cox | shipspotting.com

Źródło: gdynia.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież