16październik2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

Dziś w Gdyni – AIDAcara – po raz pierwszy i ostatni!

AIDAcara DSC0686a

Najstarszym i najmniejszym wycieczkowcem we flocie AIDA Cruises jest AIDAcara. Mierzący zaledwie 193 metry statek zbudowała w 1996 roku fińska stocznia Kværner Masa Yards AB jako tzw. „Clubschiff” dla Deutsche Seetouristik/Arkona Reisen pod nazwą AIDA. Zapoczątkowała ona erę statków dla „normalnych” ludzi, sztywną etykietę pokładową po raz pierwszy zamieniono na sportowo-klubowy luzik. W 1999 roku, kiedy firma P&O Cruises przejęła kontrolę nad Deutsche Seerederei, AIDA stała się zaczątkiem nowopowstałej marki AIDA Cruises. W 2001 roku przemianowano ją na AIDAcara.

Aktualnie na statku znajduje się 590 kabin pasażerskich różnych kategorii, w tym 44 kabiny z balkonami. Maksymalna liczba pasażerów to 1339 osoby. Wszystkie kabiny usytuowane są na dolnych pokładach. Cztery górne pokłady służą wyłącznie gastronomii, rozrywce i rekreacji. Znajduje się tam zarówno restauracja, bar i ciąg sklepowo-butikowy, jak i dwupiętrowa sala teatralna dla 700 osób oraz strefa wellness. Miłośnicy sportu znajdą na statku symulator golfowy oraz boisko do piłki siatkowej i ręcznej. Dobrym niemieckim zwyczajem zainstalowano też na pokładzie słonecznym plażę dla nudystów. Frak, smoking, białe koszule, krawaty i lakierki można więc spokojnie zostawić w domu.

Z planu wejść wycieczkowców do Gdyni wynika, że jest to jedyna wizyta tego interesującego statku w tym sezonie. Kto chce i zdąży, może pod wieczór wpaść do portu i pożegnać AIDĘ. Zgrabny ten (w porównaniu z nowymi, z toku na rok coraz większymi potworami) wycieczkowiec wyjść ma planowo o godzinie 19.30.  

red.: NB/AD

foto: © Antoni Dubowicz 2018

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież