12listopad2018     ISSN 2392-1684

Aktualności

Kajakami opłynęli już Rugię, Wolin i Uznam, teraz przyszedł czas na Bornholm

Kajakami dookoła wyspy 2

Kajakarze z Centrum Żeglarskiego w Szczecinie wyruszają na kolejną wyprawę.

Przed nimi osiem dni wodnej wędrówki wzdłuż brzegów jednej z najpiękniejszych wysp Bałtyku. Uczestnicy zobaczą niezwykłe krajobrazy, najpiękniejsze plaże nad Bałtykiem, wysokie skaliste wybrzeże północnej części wyspy i urokliwe porty Bornholmu. Nie będzie to łatwe żeglowanie. Wyspa ta jest otoczona morskimi wodami otwartymi, gdzie wieją często silne wiatry i występuje duże zafalowanie. To jedna z najtrudniejszych tras kajakowych na Bałtyku.

 Kajakami dookoła wyspy 1

9-ciosobowa grupa śmiałków 3 lipca wyruszy z Centrum Żeglarskiego do Kołobrzegu, skąd dalej promem na Bornholm. Podróżnikami będzie dowodził instruktor kajakarstwa i komandor spływu Piotr Owczarski. Trzon ekipy tworzą szczecinianie, ale wśród uczestników są także miłośnicy morskich wypraw z Goleniowa, Nowogardu, Świnoujścia. Kajakarze po dotarciu na miejsce spłyną na wody Bałtyku 4 lipca w duńskim Nexø.

Potem w zależności od kierunku wiatru rozpoczną swoją wodną wędrówkę okrążając Bornholm od zachodniej lub wschodniej strony. W planach mają zawinąć do portów w Rønne, Hasle, Sandvig, Gudhjem, Svaneke i poznać niezwykłe brzegi tej malowniczej wyspy. Do Szczecina wrócą 12 lipca.

Źródło: informacja prasowa 

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież