16październik2018     ISSN 2392-1684

Aktualności

Gdynia - rozbudowa przystani rybackiej na Oksywiu

fot1 Przystań Rybacka Oksywie

Rybacy z północy Gdyni doczekali się komfortowych warunków pracy, a mieszkańcy kameralnego zakątka, jeszcze piękniejszego niż do niedawna. Zakończyły się prace związane z kolejnym etapem rozbudowy przystani rybackiej na Oksywiu. 11 sierpnia odbędzie się rodzinny festyn, podczas którego miejsce zostanie oficjalnie otwarte. W programie m.in.: występ zespołu kaszubskiego, darmowe koszulki okolicznościowe oraz zupa rybna.

Festyn rozpocznie się o godz. 12.00. Zaprezentowana zostanie historia osady i zmiany, które zaszły w jej pobliżu. Nowo zamontowane urządzenia wciągną kutry rybackie, a na scenie wystąpi zespół regionalny. Nie zabraknie również prezentów.
– Na ten dzień czekaliśmy. Otwarcie rozbudowanej i odnowionej przystani rybackiej na Oksywiu to wielkie wydarzenie dla wszystkich mieszkańców północnych dzielnic Gdyni. Jest z czego się cieszyć, dlatego zapraszamy do wspólnej zabawy – zachęca Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu i pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. realizacji projektów strategicznych.

Prace związane z rozbudową przystani rybackiej na Oksywiu rozpoczęły się w czerwcu 2017 roku i trwały przez rok. Wybudowano m.in. falochron brzegowy i pochylnię oraz zamontowano elektryczne urządzenia do wodowania i wyciągania łodzi na ląd. W przystani będzie mogło cumować jednocześnie pięć jednostek.
– Nowa infrastruktura zapewni rybakom godne warunki pracy. Duża część fizycznej pracy, którą do tej pory musieli wykonywać siłą mięśni, od teraz będzie wspomagana przez siłę koni mechanicznych – zauważa wiceprezydent Gdyni Marek Stępa.

fot2 Przystań Rybacka Oksywie
Zmieniło się również otoczenie przystani: zamontowano oświetlenie i monitoring, a także zadbano o to, by nie zabrakło estetycznej zieleni.
Wykonawcą robót była firma STRABAG. Koszt inwestycji wyniósł 3 653 054,17 zł brutto.
Właścicielem infrastruktury portowej jest Gmina Miasta Gdyni, zarządcą przystani będzie Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, natomiast użytkownikami rybacy.

Fot. Michał Kowalski
Źródło: gdynia.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Komentarze   

+1 #1 Damroka 2018-08-06 20:16
Bardzo mnie to cieszy.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież