16październik2018     ISSN 2392-1684

Aktualności

„Polski cud nad Bałtykiem” - Premiera książki

POLSKI CUD NAD BALTYKIEM OKLADKA KSIAZKI

Spojrzenie na Polskę i Pomorze w okresie międzywojennym z perspektywy świadków tamtych czasów w najnowszej książce Małgorzaty Sokołowskiej, „Polski cud nad Bałtykiem”. Premiera książki odbędzie się w środę 15 sierpnia, w Muzeum Miasta Gdyni o godz. 16.00.

Opowieść to zbiór świadectw z lat 1914 -1939 pochodzących z wybranych fragmentów gazet codziennych. Akcja rozpoczyna się od wybuchu I wojny i powstania Legionów Polskich. Na kolejnych stronach śledzimy losy kraju, który zmaga się z kryzysami i kolejnymi niestabilnymi rządami próbując jednocześnie stworzyć od podstaw gospodarkę morską.

Data premiery, jak i tytuł nie są przypadkowe i nawiązują do obchodzonej 15 sierpnia rocznicy Bitwy Warszawskiej. - Spotkajmy się więc w rocznicę „Cudu nad Wisłą”, by porozmawiać o „Polskim cudzie nad Bałtykiem”, jakim była Gdynia – zachęca Małgorzata Sokołowska, autorka książek o Gdyni.

W swoich licznych publikacjach Małgorzata Sokołowska zajmuję się głównie historią miasta i jego mieszkańców. Autorka ma na swoim koncie m.in. serię monografii o najsłynniejszych ulicach Gdyni („Starowiejska ulica najpierwsza”, „Qultowa Świętojańska” i „10 Lutego – ulica symboliczna”), a także wydaną w maju opowieść „Opony i kiszki samochodowe, czyli motoryzacja przedwojennej Gdyni”.

 

 

Źródło: gdynia.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież