12listopad2018     ISSN 2392-1684

Aktualności

Gdańskie „Sprzątanie świata" zmierza w stronę plaż

GDANSK sprzatanie swiata

W piątek (14.09.2018) odbędzie się w Gdańsku kolejna edycja „Sprzątania świata". Tym razem dedykowana plażom oraz pasowi nadmorskiemu - od Jelitkowa do Wyspy Sobieszewskiej.

Urząd Miejski w Gdańsku zaprasza do udziału we wspólnym sprzątaniu szkoły, dorosłych oraz rodziny z dziećmi. Spacer pasem nadmorskim pozwoli nie tylko doczyścić ten teren po sezonie turystycznym, ale też przy okazji porozmawiać o ekologicznych wyzwaniach oraz dowiedzieć się więcej o segregacji odpadów.

Organizatorzy zapraszają w godz. od 9:00 do 14:00 do czterech wyznaczonych punktów:

  • Jelitkowo - wejście na plażę na 63
  • Brzeźno - wejście przy molo
  • Stogi - wejście na plażę nr 26
  • Wyspa Sobieszewska - wejście na plażę nr 16

- Jestem przekonany, że i tym razem wspólnie zdziałamy wiele dobrego. Szczególnie zapraszamy do uczestnictwa szkoły. Ubiegłoroczna edycja odbyła się w sobotę, tym razem będzie to piątek, właśnie z myślą o zaangażowaniu uczniów i nauczycieli. Będzie też okazja do sprawdzenia swoich umiejętności segregowania odpadów wedle podziału na 5 frakcji, który obowiązuje w Gdańsku od kwietnia - wyjaśnia Sławomir Kiszkurno, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego.

W wyznaczonych miejscach spotkań wszyscy chętni zostaną zaopatrzeni w niezbędne akcesoria do zbierania odpadów. Do dyspozycji będą również specjaliści gospodarki odpadami, Urzędu Miejskiego, Zakładu Utylizacyjnego oraz Gdańskich Usług Komunalnych, którzy będą odpowiadać na pytania mieszkańców.

Zebrane odpady trafią do Zakładu Utylizacyjnego w celu odpowiedniego zagospodarowania i recyklingu. Przed udziałem w akcji należy zapoznać się z jej regulaminem, dostępnym na www.czystemiasto.gdansk.pl oraz w punktach koordynacyjnych. Akcja nie obejmuje usuwania tzw. dzikich wysypisk i odpadów niebezpiecznych – do tego celu wyznaczone są specjalne zespoły w ramach funkcjonowania służb miejskich.

Źródło: informacja prasowa

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież