18lipiec2019     ISSN 2392-1684

Aktualności

Na lądzie wichura, na Bałtyku sztorm!

Sztorm DSC0706a

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia dotyczące niesprzyjającej aury. Z powodu trudnych warunków pogodowych Stena Line odwołała dziś wszystkie rejsy promów. W Gdyni podtopiona została Marina (na fotografii).

Wysoki stan wody na Bałtyku jest spowodowany silnym wiatrem z kierunku północnego, który powoduje tzw. cofkę. Obecnie stan morza wynosi 616 cm, przy stanie alarmowym 570. Oznacza to, że stan alarmowy został przekroczony o pół metra.

W Gdańsku wody podtopiły m.in. niżej położone punkty nabrzeża przy Targu Rybnym oraz ulicę Wiślną. Ze względów bezpieczeństwa z użytkowania wyłączone jest także molo w Brzeźnie. 

Według prognozy wydanej przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB Gdynia, silne wiatry (dochodzące w porywach do 10, a nawet do 11 w skali B!) występować będą co najmniej do 3 stycznia do godziny 12.00

Prognozowane jest również zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura przy gruncie od -3 do -1 C.

Uważajcie więc na siebie!

Red NB/AD

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież