13lipiec2020     ISSN 2392-1684

Aktualności

SAPPHIRE PRINCESS odwiedziła zimną Gdynię

SAPPHIRE PRINCESS

Z półgodzinnym opóźnieniem z Gdyni wyszła o 16:30 „Sapphire Princess”. Pasażerom tego rejsu chyba nie można zazdrościć, kalendarz pokazuje wprawdzie połowę maja, lecz aura panuje raczej zimowa, jest bardzo zimno, wieje silny wiatr. Może dlatego statek zażądał przy wyjściu asysty. Od nabrzeża pomagał go więc odciągać „Fairplay 26”. W awanporcie „Sapphire Pricess” przez dłuższą chwilę namyślała się, czy w ogóle udać się w nieprzyjazne morze, czy może zostać jeszcze kilka dni w porcie, czekając na poprawę pogody. W końcu jednak śruby zaczęły się obracać i potężna, kilkunastopiętrowa masa stali ruszyła powoli w stronę główek wyjściowych.

Armatorem tego pływającego miasta jest Princess Cruises, firma należąca do brytyjsko-amerykańskiego przedsiębiorstwa Carnival Corporation & plc, w branży wycieczkowców największego na świecie.

„Sapphire Princess” ma 290 m długości i 700 balkonów. Przewozi do 2670 pasażerów (tych w kabinach z balkonem i tych bez), obsługiwanych przez 1100 osób załogi. Zbudowała ją w 2004 roku stocznia Mitsubishi Heavy Industries w Nagasaki. Bliźniaczą jednostką jest „Diamond Princess” zbudowana w tej samej stoczni i w tym samym czasie. Jej w tym roku nie zobaczymy, lecz „Sapphire Princess” odwiedzi Gdynię jeszcze dwukrotnie, 12 czerwca i 11 września. Pasażerom życzymy lepszej pogody, niech wywiozą z Polski jakieś cieplejsze wspomnienia!

Info: NB/AD

Foto: © Antoni Dubowicz 2019

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież