16wrzesień2019     ISSN 2392-1684

Aktualności

Gdynia - Święto Morza 2019

Swieto morza 2019

20 maja 2019 w Urzędzie Miasta Gdyni, odbyło się posiedzenie Komitetu Święta Morza. W tym roku Święto odbędzie się od 21. do 30. czerwca.

Krajowa Izba Gospodarki Morskiej zawita 21 czerwca do Infoboxu w Gdyni, gdzie będzie można dowiedzieć się ciekawostek na temat polskiej gospodarce morskiej i naszego morza.
Zaangażowali się także członkowie KIGM.

Hatchison Ports Gdynia (dawne GCT) planuje otworzyć swój terminal dla zwiedzających, będzie można zobaczyć działanie niektórych mszyny portowe w akcji, będzie też wiele innych atrakcji.
W Szkole Morskiej będzie można zasiąść za sterem największych tankowców czy kontenerowców i przeprowadzić je po zdradliwych wodach w trudnych warunkach pogodowych (oczywiście na jednym z najnowocześniejszych na świecie symulatorów).
Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej tradycyjnie już zorganizuje Białą Sobotę. Zarząd Morskiego Portu Gdynia również będzie obecny podczas Święta ze swoją strefą rekreacyjną.

W tym czasie odbędą się regaty, parady, koncerty. Planowane są pokazy działań antyterrorystycznych, zwiedzanie jednostek pływających czy udział w rejsie jachtem po Zatoce.


Źródło: kigm.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież