18listopad2019     ISSN 2392-1684

Aktualności

Święto Ratownika Morskiego w Gdyni

Święto Ratownika Morskiego w Gdyni fot Antoni Dubowicz

Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się po godzinie 13:00 w Auli Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Gdyni przywitaniem licznie zaproszonych gości, prezentacją misji Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz wręczeniem zasłużonym pracownikom MSPiR odznaczeń i medali, przyznanych zarówno przez Ministra Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej jak i pana Macieja Zawadzkiego, Dyrektora Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Sam Pan Dyrektor został dzisiaj również wielokrotnie odznaczony.

Spośród wielu mówców wyróżniła się pani poseł Arciszewska-Mielewczyk, która wzmianką o toczących się od tygodni rozmów w sprawie wynagrodzeń dla ratowników morskich wywołała wyraźne poruszenie wśród zebranych.

Po zakończeniu uroczystości oficjalnych część gości udała się na zacumowany przy Nabrzeżu Pomorskim, wynajęty statek „Dragon”, na którym zadbano o poczęstunek, wybrańcy zaś na pokład wielozadaniowego statku „Kapitan Poinc”, z którego celebrowano pokazy ćwiczeń ratowniczych. Uczestniczyły w nich niektóre jednostki SARu. W ubiegłym roku dynamiczne pokazy odbyły się na wodach Zatoki Gdańskiej, tym razem jednak – zdecydowanie skromniej – w basenie portowym.

Informacja własna NB /AD

Fotografie: © Antoni Dubowicz 2019

(SAR 3000 „Sztorm” w wodnej kurtynie, Dyrektor Maciej Zawadzki, pani Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk, udekorowani ratownicy)

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież