18listopad2019     ISSN 2392-1684

Aktualności

MEIN SCHIFF 1 – (prawie) największy wycieczkowiec w sezonie 2019

DSC0876a Mein Schiff 1 Gdynia

MEIN SCHIFF 1 to (prawie) największy wycieczkowiec, jaki zobaczymy w tym sezonie w Gdyni, a co za tym idzie, w polskich portach.

Czym się on wyróżnia, oprócz tego, ze jest (prawie) największy? W zasadzie niczym. Zbudowany w niemieckiej stoczni Meyer Werft w Papenburgu w ubiegłym roku, eksploatowany jest przez TUI Cruises. Do służby wszedł 27 kwietnia 2018. Ma długość 316 metrów, dopuszczalna liczba pasażerów to 2.894 osoby. To mniej więcej tyle, ile jest mieszkańców Helu.

Nazwę MEIN SCHIFF 1 przejął po zbudowanym w 1996 roku poprzedniku, który w międzyczasie przeszedł do firmy Marella Cruises. Pływa teraz pod nazwą MARELLA EXPLORER. W zasadzie była to zmiana wewnątrz jednej firmy, Marella Cruises należy bowiem w 100% do TUI.

MEIN SCHIFF 1 przyszło dzisiaj oglądać całkiem sporo ludzi. Może dlatego, że rozeszła się wieść, że największy, a może dlatego, że poprawiła się pogoda. Wyszło słoneczko i znów jest ciepło. W każdym razie – cieplej!

Informacja własna NB /AD

Foto: © Antoni Dubowicz 2019

PS: Prawie czyni, jak wiadomo, różnicę! Musiałem jednak dodać to słówko, bo większy, nawiększy będzie jednak NORWEGIAN GETAWAY, co jakoś przeoczyłem.

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież