Aktualności

Dni Morza_Sail Szczecin 2019 - program, komunikacja miejska

Dni Morza Sail Szczecin 2019 grafika

Przed nami jedna z największych imprez plenerowych w całej Polsce Dni Morza_Sail Szczecin 2019. 14 – 16 czerwca szczecińskie Wały Chrobrego i Łasztownia wypełnią się atrakcjami, koncertami oraz żaglowcami. Bądźcie wtedy razem z nami.
Tegoroczne Dni Morza zapowiadają się bardzo obiecująco, przed nami trzy dni pełne ciekawych wydarzeń.

Na wodzie

Dni Morza_Sail Szczecin to wielkie, żeglarskie święto, które każdego roku przyciąga do miasta tysiące turystów i żeglarzy z całego świata. Do Szczecina przypłynie ponad 30 jednostek z Polski, Niemiec, Rosji, Szwecji, Hiszpanii i Finlandii. A wśród nich prawdziwa perła – Juan Sebastian de Elcano – duma hiszpańskiej floty. Czteromasztowy żaglowiec wpłynie do Szczecina 12 czerwca i pozostanie z nami do 17 czerwca.

Juan Sebastian de Elcano Dni Morza Sail Szczecin 2019

Źródło: dublinport.ie

Wizyta Juana Sebastiana de Elcano jest wyjątkową wizytą. Żaglowiec nie tylko w Szczecinie będzie gościł po raz pierwszy, ale także w całej Polsce. Żaglowiec, który przypłynie do Szczecina w 500-lecie wyprawy dookoła świata, którą jak pamiętamy zaczynano pod dowództwem Ferdynanda Magellana, który niestety tej wyprawy nie ukończył, ale właśnie Juan Sebastian de Elcano w 1521 roku dopłynął do Europy po raz pierwszy okrążając glob ziemski.

Już po raz XIII Dniom Morza będzie towarzyszył Zlot Oldtimerów. Spośród wszystkich jednostek (34), które przypłyną do Szczecina, 17 to oldtimery właśnie. Oldtimery to jednostki zbudowane przed 1951 rokiem. Miały one różne przeznaczenie – były barkami, kutrami, rybackimi łodziami, holownikami, stateczkami handlowymi, ratowniczymi czy lodołamaczami. Obecnie służą rekreacji i cieszą oko. Tradycyjnie, wszystkie jednostki będą witane na stacji pilotów zgodnie z morskim ceremoniałem i etykietą jachtową. Każda z załóg będzie miała także swojego opiekuna, oficera łącznikowego.

Mieszkańcy i turyści będą mieli niepowtarzalną okazję zwiedzania przycumowanych jednostek i odbycia dwugodzinnego rejsu po Odrze. Piękne jednostki na niezwykłej trasie przyjmą na swoje pokłady łącznie ok. 1000 osób. Warto zatem zaopatrzyć się w bilet i zarezerwować trochę czasu, by móc podziwiać Szczecin od strony wody. Rejsy Oldtimerami zaplanowane są na sobotę i niedzielę.

Koncerty, warsztaty i animacje

Nie możemy też nie wspomnieć o tym, co będzie się działo na scenie. A właściwie na scenach. Bo będzie ich aż 5! Zacznijmy od tej największej. Główna scena zamieni się w ring, na którym artyści będą pojedynkować się na…głosy! Voice of Poland powraca do Szczecina. Musicie to zobaczyć. Sobotni koncert odbędzie się w formule zabawy w „bitwy”, podczas których na specjalnie stworzonym scenograficznie ringu „walczyć” o brawa i uznanie publiczności będą młodsi i starsi uczestnicy formatów „The Voice of Poland” i „The Voice Kids” oraz gwiazda wieczoru - Cleo. W sobotę na scenie zobaczymy dwie 5 osobowe drużyny złożone z uczestników programów oraz Antka Scardina. Razem to 11 fantastycznych wokalistów Piotr Tłustochowicz, Marie Napieralska, Jerzy Grzechnik, Magdalena Dąbkowska, Maksymilian Kwapień, Nela Zawadzka, Kuba Krajkowski, Klaudia Domitrz ,Oliwia Kopiec, Paweł Szymański, Gabriel Fleszar oraz śpiewający prowadzący program, finalista Voice of Kids - Antek Scardina. Tradycyjnie, tuż przy Bulwarze Piastowskim zostanie ustawiona pływająca scena szantowa, na której zaśpiewają zespoły szantowo-folkowe. Koncert rozpoczną się w piątek o godz. 19.00. Na scenie wystąpią m.in. Kraków Street Band, Viva Flamenco, Ryczące Dwudziestki, Free Blues Band oraz Qftry. Kolejna scena będzie ulokowana na Łasztowni, a na niej odbędzie się już tradycyjny Samba Port Festival. Trzecia edycja będzie obfitowała w pokazy taneczne, warsztaty taneczne, pokaz capoeira, set dj, koncerty, paradę perkusyjna z brazylijskimi tancerkami oraz szkołą capoeira i występ na scenie z wokalistą brazylijskim Valdir Jovenal.

Na tej samej scenie na Łasztowni o Puchar Prezydenta Szczecina w III Festiwalu Orkiestr Dętych powalczą m.in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Drezdenka, Orkiestra Wood & Bras Band z Goleniowa, Orkiestra Dęta z Piwniczej – Zdroju, Orkiestra Dęta Ziemi Lęborskiej z Lęborka oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dąbrowy Zielonej. Orkiestry będą prezentować się na scenie w sobotę w godzinach 11.00 – 15.00 oraz w niedzielę od 12.00 do 15.00. W tym czasie będziemy mogli zobaczyć występy estradowe, pokaz musztry paradnej oraz prezentacje orkiestr podczas przemarszu bulwarami.

Również na Łasztowni znajdziemy Strefę Dziecięcą, gdzie na scenie będą odbywać się występy wokalne i muzyczne, interaktywne spektakle, spotkania i zabawy z rodziną Łopacińskich w ramach 3. edycji Family Travel Festival, pogadanki z przedstawicielami polskiej reprezentacji AMP Futbol, konkursy z nagrodami i mnóstwo, mnóstwo niespodzianek.

Z kolei w Strefie Sportu na Wyspie Grodzkiej znajdziemy stanowiska sumo, spikeball czy skimboard, na którym poślizgamy się na wodzie. Znajdą się w niej także: zamek do skakania, ring bokserski, dmuchany dart, plenerowe kręgle, czy siłomierz kopacza. Strefa sportowa zdominowana będzie głównie przez zabawę związaną wyłącznie z uśmiechem oraz zdrową rywalizacją.

Podczas tegorocznych Dni Morza będziemy mogli wziąć udział także w Plenerze Literackim „Odkryj Książkę na nowo”. To wydarzenie kulturalne organizowane w dniach 14 – 16.06. w godzinach 11-19(piątek), 11-19(sobota), 11-17(niedziela) z udziałem oficyn wydawniczych z całego kraju oferujących swoje książki czytelnikom i spotkań z popularnymi polskimi autorami.

Wspólnym celem jest pokazanie atrakcyjnej oferty czytelniczej dla mieszkańców Szczecina i turystów. Uczestnicy Pleneru będą mogli wybierać między literaturą piękną, obyczajową, podróżniczą, historyczną, literaturą dla dzieci i młodzieży. Czytelnicy będą mogli porozmawiać z autorami, zdobyć ich autografy na zakupionych egzemplarzach oraz uzupełnić swoje zbiory o atrakcyjne książki na lato i na długie jesienne wieczory.

W związku z coraz większą świadomością rodzicielską w temacie czytania literatury dla dzieci i młodzieży, jak również sąsiedztwem tegorocznego Pleneru Literackiego „Odkryj książkę na nowo” stworzymy też strefę młodego czytelnika z „ciocią FiKą". Będzie to miejsce wyjątkowych spotkań z autorami, interaktywnych czytanek, warsztatów.

Zapraszamy na casting

W sobotę, 8. czerwca br. zapraszamy młodych wokalistów na casting. Nagrodą w castingu, będzie występ podczas koncertu BITWY The Voice of Poland na sobotniej scenie w trakcie Dni Morza Sail Szczecin 2019! Spośród wszystkich młodych wokalistów, którzy wezmą udział w przesłuchaniu – zostanie wyłoniona jedna osoba (lub opcjonalnie dwie osoby) która zaśpiewa na scenie Dni Morza 2019 w Szczecinie podczas koncertu Bitwy The Voice of Poland. Casting odbędzie się w sobotę, 8. czerwca br., w Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza 20 w Szczecinie). Zapisy od godziny 10.00.

Co na lądzie?

W czasie Dni Morza dwa brzegi Odry wypełnią się wystawcami z różnymi propozycjami gastronomicznymi, rękodziełem oraz gadżetami. W ramach Jarmarku pod żaglami na Łasztowni i Wałach Chrobrego znajdziemy liczne stoiska z pamiątkami marynistycznymi, smacznymi potrawami i oryginalnymi wyrobami, rzadko spotykanymi w centrach handlowych. Ponadto pojawią się także wystawcy z odzieżą, gadżetami, ofertami turystycznymi, zabawkami.

Mówiąc o jedzeniu nie możemy zapomnieć o Festiwalu Smaków Food trucków, który już na stałe wpisał się w program Dni Morza. Festiwal Smaków Food Trucków to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne, jeden z największych zlotów food truckowych w Polsce. Ideą festiwalu jest promowanie street foodu oraz jedzenia w duchu „slow”. W wydarzeniu udział biorą food trucki z całej Polski, które dobierane są pod kątem jakości oferowanych dań oraz różnorodności menu. Podczas Dni Morza_Sail Szczecin 2019 możemy spodziewać się nawet 30 różnorodnych restauracji na kółkach. Strefa food trucków zlokalizowana zostanie na Łasztowni. Nowością gastronomiczną będzie Poznańska Pyra. Czegoś takiego w Szczecinie jeszcze nie było! Prosto z Poznania na Dni Morza przyjedzie Poznańska Pyra. Na 70 mb będą królowały dania z ziemniaków. Będziemy mogli posmakować dań kuchni wielkopolskiej. Strefa Pyry zadowoli nie tylko fanów ziemniaków, ale także typowych smakoszy tradycyjnych jarmarkowych smakołyków.

Na czas wydarzenia Wały Chrobrego zmieniają się w Aleję Artystów, która od lat gromadzi twórców chcących zaprezentować swoje prace i talenty, tworząc wyjątkowe wyroby rękodzielnicze. W Alei Artystów można spotkać: malarzy, rysowników, rzeźbiarzy, muzyków, twórców sztuki rękodzielniczej i innych artystów amatorów oraz profesjonalistów oferujących własnoręcznie wykonane produkty. Stoiska Alei Artystów ulokowane zostaną w alejce biegnącej wzdłuż ul. Wały Chrobrego na wysokości budynku Akademii Morskiej. Jest to miejsce szczególnie lubiane przez odwiedzających, ze względu na piękny widok rozciągający się z Wałów Chrobrego.

Co jeszcze czekać będzie na nas na lądzie? Uwielbiane przez najmłodszych wesołe miasteczka. Zlokalizowane zostaną po obu stronach Odry. Wśród atrakcji znajdą się karuzele, rollercostery.

Wydarzenia towarzyszące Dniom Morza

Czym jest plakat? Wystawa Roller Poster – 14 czerwca 2019 w ramach Dni Morza, rozpoczynamy po raz kolejny Święto Plakatu Autorskiego w Szczecinie. O godz. 19.00 zapraszamy na Łasztownię w okolice North East Mariny na spotkanie z artystami tegorocznej edycji. Będzie to już 4. Przegląd Plakatu Autorskiego Roller Poster, tym razem pod nazwą: „Czym jest plakat?”. Roller Poster istnieje od 2012 roku.

W tegorocznej edycji Przeglądu Międzynarodowego Plakatu Autorskiego Roller Poster biorą udział artyści m.in. z: Polski, Kanady, Chin, USA, Rosji, Serbii, Indonezji, Niemiec czy Włoch. Są wśród nich tak uznane nazwiska, jak m.in.: Mirosław Adamczyk czy Władysław Pluta. W sumie zobaczyć będzie można 72 plakaty wybrane przez międzynarodowe jury w składzie: prof. Lex Drewinski (Niemcy, Polska), prof. Leszek Żebrowski (Polska), prof. nadzw. Ireneusz Kuriata (Polska), dr Max Skorwider (Polska), prof. nadzw. Nikodem Pręgowski (Polska), dr Justyna Machnicka (Polska), Olga Tereschenko (Ukraina).

W tym samym dniu zostaną otwarte wystawy towarzyszące 4. edycji Roller Poster, które odbędą się w Filharmonii im. Karłowicza (godz. 17.00) oraz w Galerii Rektorskiej Akademii Sztuki w Szczecinie. Będzie to prezentacja plakatów Jury 4. edycji Roller Poster.

Otwarcie wystawy na Łasztowni i spotkanie z Artystami odbędzie się o godz. 19.00 (Nabrzeże Starówka).

Zwiedzanie portowej części Łasztowni oraz wystawa dotycząca rybołówstwa dalekomorskiego w PPDiUR Gryf - w ramach obchodów Szczecińskich Dni Morza 2019 będzie można zwiedzić część terenów i elementów historii, zlokalizowanych przy ulicy Tadeusza Apolinarego Wendy. Udostępniona turystom zostanie znaczna część dawnej historycznej ulicy Wendy oraz ilustracje z ciekawymi informacjami o dawnej Gryfowskiej flocie rybackiej. Wystawa została opracowana przez pracownika spółki Gryf Nieruchomości we współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów Państwowej Szkoły Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie „ŚLEDZIOŁAPAMI”.

W prezentacji wykorzystano historyczne zdjęcia gryfowskiej floty rybackiej. Fotografie są dziełem między innymi Marka Czasnojcia oraz pochodzą ze zbiorów prywatnych członków załóg statków. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do przechadzki ulicą Tadeusza Apolinarego Wendy, udostępnionej z okazji Dni Morza 2019 dla szerokiej publiczności. I obejrzenie plansz traktujących o dawnej świetności kombinatu rybołówstwa dalekomorskiego jakim przed laty był PPDiUR GRYF w Szczecinie.
Otwarcie prezentacji odbędzie się 13 czerwca 2019 roku o godzinie 13.00 na Placu „Gryfitów” obok budynków „Starej Rzeźni” oraz „Bulwarów” dawnego Cielętnika i dostępna będzie dla widzów do dnia 16.06.2019 roku do godziny 20.00.

50-lecie Daru Szczecina i wystawa – dokładnie 14 czerwca 1969 roku Dar Szczecina został zwodowany. Jego historia rozpoczęła się w 1960 roku na posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Morskiej, na której poruszono sprawę żeglarstwa szczecińskiego. Postanowiono wtedy o budowie reprezentacyjnego jachtu pełnomorskiego. Dzisiaj Dar Szczecina reprezentuje nasze miasto na wodach mórz i oceanów na całym świecie. W trakcie Dni Morza_Sail Szczecin będziemy obchodzić jego 50-lecie. Na Nabrzeżu Starówka stanie wystawa, która zaprezentuje nam te pięć dekad jachtu na wodzie.


Uroczystości związane z 50-leciem Daru Szczecina odbędą się w Centrum Żeglarskim w piątek, 14 czerwca o godz. 12.00.
Odsłonięcie tablic pamiątkowych na Skwerze Kapitanów „Statki PŻM”
Składanie wieńców pod pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza” na Cmentarzu Centralnym.

Program Dni Morza Sail Szczecin 2019

Program Dni Morza Sail Szczecin 2019

Plan Dni Morza Sail Szczecin 2019 grafika 1

 Plan i program do pobrania w PDF

Uwaga na zmiany

Podobnie jak w poprzednich latach na Odrze zostanie ustawiony most pontonowy. Montażem 100-metrowego mostu zajmą się saperzy z 5. Pułku Inżynieryjnego ze Szczecina – Podjuch. Budowa mostu rozpocznie się w środę . Dzięki niemu mieszkańcy i turyści będą mogli sprawnie przemieszczać się między dwoma brzegami Odry podczas całej imprezy.
Dni Morza wiążą się także z dużymi zmianami komunikacyjnymi oraz w organizacji ruchu. Przypominamy, że część ulic będzie całkowicie nieprzejezdna już od czwartku. W związku z tym apelujemy do mieszkańców o wcześniejsze odebranie przepustek wjazdowych. Przepustki będzie można odbierać w dniach 7-8 oraz 10-14 czerwca w Biurze Wdawania Przepustek przy ul. Jana z Kolna 6, w godz. 10.00-18.00.

Komunikacja miejska podczas Dni Morza Sail Szczecin 2019

Część ulic będzie zamknięta, a na trasach pojawią się dodatkowe autobusy i tramwaje. Wszystko po to, aby ułatwić mieszkańcom komunikację z terenem wydarzenia, a także sprawny powrót do domu. Prosimy kierowców i pasażerów o zapoznanie się z tym, co czeka ich w czasie Dni Morza.

Pierwsze zmiany wprowadzone będą już 8 czerwca. Aby zapewnić transport po koncercie „Tym,  którzy nie powrócili z morza” linia tramwajowa 8 wykona dodatkowe kursy o godz. 22:47 z Turkusowej i 23:21 z Gumieniec do Dworcowej.

KOMUNIKACJA MIEJSKA  13 – 17 czerwca ( godz. 4:30 )

 • Linia 6 – kursowanie linii zostaje zawieszone.
 • Linia 16 – będzie kursować w obu kierunkach od przystanku „Pomorzany” trasą linii 6 do przystanku „Wyszyńskiego” i dalej przez ul. Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois do przystanku „Dubois” i dalej trasą linii 6 do Gocławia. Linia będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy.
 • Linia 70 kursować będzie objazdem:
 • w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – pl. Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Urząd Wojewódzki” i „Starzyńskiego”. Zostaje uruchomiony przystanek „Filharmonia” zlokalizowany na ul. Matejki na wysokości budynku Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.
 • w kierunku Pargowa: pl. Rodła – Wyzwolenia – pl. Żołnierza Polskiego – Farna- Sołtysia – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków: „Starzyńskiego”, „Teatr Współczesny”, „Jarowita”. Zostaje uruchomiony przystanek „Plac Hołdu Pruskiego” przy skrzyżowaniu z ul. Farną. Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy.
 • Linia 526: będzie kursować objazdem w obu kierunkach: od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois do przystanku „Dubois” i dalej swoją trasą, według normalnego rozkładu jazdy. W noce 14/15-16/17.06 kurs o godz. 0:26 z Dworca Głównego jechać będzie przez al. Wyzwolenia – pl. Rodła z obsługą przystanku „Plac Rodła” dla linii 524.

KOMUNIKACJA MIEJSKA 14 CZERWCA (piątek)

Zostanie wydłużone kursowanie linii tramwajowych 2, 7, 8, 12 i 16 do godziny 0:00 z częstotliwością co 30 minut:

 • linia 2 – odjazdy z Wyszyńskiego do Dworca Niebuszewo: 23:07, 23:37, 0:07,

z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:21, 23:51,

 • linia 7 – z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:17, 23:47,

z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:11, 23:31, 0:01,

 • linia 8 – z Wyszyńskiego do Gumieniec: 23:27, 23:57,

z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:16, 23:41, 0:11,

 • linia 12 – z Placu Rodła do Pomorzan: 23:08, 23:28, 23:55,

z Placu Rodła do Dworca Niebuszewo: 23:02, 23:32, 0:02,

 • linia 16 – z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:06, 23:26, 23:51,

z Wyszyńskiego do Gocławia: 23:19, 23:39, 0:07, 0:22*,

* zjazd do zajezdni Golęcin

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:00-0:30 dla linii autobusowych:

 • linia 53 – Dworzec Morski – Pomorzany Dobrzyńska
  • odjazdy z Dworca Morskiego: 23:15, 23:30, 23:45, 0:00;
 • linia 61 – Owocowa Dworzec – Podjuchy
  • odjazdy z Wyszyńskiego do Podjuch: 23:25, 23:45;
 • linia 68 – Plac Rodła – Przepiórki
  • odjazdy z Placu Rodła: 23:15, 23:35, 23:55;
 • linia 75 – Dworzec Główny – Krzekowo
  • odjazdy z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:25, 23:35, 23:45, 23:55, 0:05;
 • linia 81 – Dworzec Główny – Przecław
  • odjazdy z Wyszyńskiego do Przecławia: 23:30, 23:40, 23:50, 0:00;
 • linia 102 – Gocław – Police Wyszyńskiego Polana

odjazdy z Gocławia: 0:00, 0:40;

 • linia 107 – Plac Rodła – Police Wyszyńskiego Polana
  • odjazdy z Placu Rodła: 23:30, 23:40, 23:50, 0:00;
 • linia A – Plac Rodła – Osiedle Bukowe
  • odjazdy z Placu Rodła: 23:23, 23:38, 23:53,
  • odjazdy z Wyszyńskiego do Osiedla Bukowego: 23:29, 23:44, 23:59;
 • linia B – Osiedle Słoneczne – Osiedle Arkońskie
  • odjazdy z Wyszyńskiego do Osiedla Słonecznego: 23:21, 23:36, 23:51, 0:06, 0:21,
  • odjazdy z Wyszyńskiego do Osiedla Arkońskiego: 23:17, 23:32, 23:47, 0:02;
 • linia C – Plac Rodła – Osiedle Kasztanowe
  • odjazdy z Placu Rodła: 23:30, 0:00,
  • odjazdy z Wyszyńskiego do Osiedla Kasztanowego: 23:35, 0:05;
 • linia 803 – Dworzec Niebuszewo – Wojciechowskiego
  • odjazdy z Kołłątaja do Wojciechowskiego: 23:25, 23:45, 0:05, 0:25;
 • linia 887 – Plac Rodła – Podbórz trasą: Plac Rodła – al. Wyzwolenia – rondo Giedroycia Kołłątaja – Asnyka – Kadłubka – Warcisława – Przyjaciół Żołnierza – Krasińskiego – Duńska – Podbórzańska
 • odjazdy z Placu Rodła (z przystanku linii 101): 23:30, 0:00.
 • linia 56 – Basen Górniczy – Dąbie Osiedle
  • odjazdy z Basenu Górniczego: 23:45, 0:15;
 • linia 64 – Dąbie Osiedle – Klucz (pętla linii 533 przy ul. Perkuna)
  • odjazdy z Jaśminowej ZUS do Dąbia Osiedla: 23:20, 23:50, 0:20,
  • odjazdy z Jaśminowej ZUS do Klucza: 23:10, 23:40, 0:10;
 • linia 71 – Turkusowa – Rondo Ułanów Podolskich
  • odjazdy z Turkusowej: 23:30, 23:50, 0:10, 0:30,
  • odjazdy z Jaśminowej ZUS do Turkusowej: 23:30, 23:50, 0:10, 0:30;
 • linia 73 – Basen Górniczy – Wielgowo Borsucza
  • odjazdy z Basenu Górniczego: 23:15, 23:45, 0:15,
  • odjazdy z Jaśminowej ZUS do Wielgowa Borsuczej: 23:22, 23:52, 0:22;
 • linia 79 – Rondo Ułanów Podolskich – Jezierzyce
 • odjazdy z Jaśminowej ZUS do Jezierzyc: 23:40, 0:10.

linia 96 – Basen Górniczy – Osiedle Kasztanowe

 • odjazdy z Basenu Górniczego: 23:35, 0:05;
 • linia 865 – Turkusowa – Osiedle Bukowe – Osiedle Nad Rudzianką – Turkusowa trasą: Walecznych – Mączna – Kolorowych Domów – Chłopska – Nad Rudzianką – Gwarna – Dąbska – Handlowa – Przelotowa – Turkusowa
 • odjazdy z Turkusowej przez Mączną (z przystanku linii 65): 23:30, 23:50, 0:10, 0:30,
 • odjazdy z Turkusowej przez Przelotową (z przystanku linii 71): 23:20, 23:40, 0:00, 0:20.

Po dojeździe autobusów do przystanków krańcowych powrót do Dworca Morskiego, Basenu Górniczego, Ronda Ułanów Podolskich lub Centrum odbywa się jako przejazd techniczny, bez obsługi pasażerów, najkrótszą możliwą trasą (z wyjątkiem linii 64, 71, 803, 865, A i B).

 • Linie 521, 522, 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 531 i 532 obsługiwane będą taborem przegubowym.
 • Linia 3 od godz. 20:00 będzie kursować przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynny będzie przystanek „Plac Tobrucki”, a uruchomione zostaną przystanki „Wyszyńskiego” i „Dworcowa”.
 • Linia 53 po godz. 19:00 kursować będzie przez ul. Łady i ul. Jana z Kolna do przystanku „Dworzec Morski”, z pominięciem przystanków „Antosiewicza” i „Stocznia Szczecińska”. Nawrót autobusów odbywać się będzie na skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Kapitańskiej.
 • Linia 61 (kierunek Podjuchy) oraz linia 87 (kierunek Podbórz) po godz. 19:00 kursować będą przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynne będą przystanki „Plac Tobrucki” i „Brama Portowa”, a uruchomione zostaną przystanki „Dworcowa nż” i „Wyszyńskiego”.

KOMUNIKACJA MIEJSKA 15 CZERWCA (sobota)

Zostanie wydłużone kursowanie linii tramwajowych 2, 7, 8, 12 i 16 do godziny 0:30 z częstotliwością co 20 minut:

 • linia 2 – odjazdy z Wyszyńskiego do Dworca Niebuszewo: 23:04, 23:24, 23:44, 0:04, 0:24,

z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:21, 23:41, 0:01, 0:21,

 • linia 7 – z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:14, 23:34, 23:54, 0:14, 0:34,

z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:11, 23:31, 23:51, 0:11, 0:31,

 • linia 8 – z Wyszyńskiego do Gumieniec: 22:59, 23:19, 23:39, 23:59, 0:19,

z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:16, 23:36, 23:56,

 • linia 12 – z Placu Rodła do Pomorzan: 23:04, 23:24, 23:44, 0:04, 0:24,

z Placu Rodła do Dworca Niebuszewo: 23:21, 23:41, 0:01, 0:21,

 • linia 16 – z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:01, 23:21 23:41, 0:01, 0:21,

z Wyszyńskiego do Gocławia: 23:10, 23:25, 23:45, 0:05, 0:25, 0:45.

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:00-1:00 dla linii autobusowych:

 • linia 53 – Dworzec Morski – Pomorzany Dobrzyńska
  • odjazdy z Dworca Morskiego: 23:15, 23:30, 23:45, 0:00, 0:15, 0:30;
 • linia 61 – Owocowa Dworzec – Podjuchy
  • odjazdy z Wyszyńskiego do Podjuch: 23:25, 23:45;
 • linia 68 – Plac Rodła – Przepiórki
  • odjazdy z Placu Rodła: 23:15, 23:35, 23:55, 0:15, 0:35;
 • linia 75 – Dworzec Główny – Krzekowo
  • odjazdy z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:25, 23:35, 23:45, 23:55, 0:05, 0:15, 0:25, 0:35;
 • linia 81 – Dworzec Główny – Przecław
  • odjazdy z Wyszyńskiego do Przecławia: 23:30, 23:40, 23:50, 0:00, 0:10, 0:20, 0:30;
 • linia 102 – Gocław – Police Wyszyńskiego Polana
  • odjazdy z Gocławia: 0:00, 0:40, 1:00;
 • linia 107 – Plac Rodła – Police Wyszyńskiego Polana
  • odjazdy z Placu Rodła: 23:30, 23:40, 23:50, 0:00, 0:10, 0:20, 0:30;
 • linia A – Plac Rodła – Osiedle Bukowe
  • odjazdy z Placu Rodła: 23:23, 23:38, 23:53, 0:08, 0:23,
  • odjazdy z Wyszyńskiego do Osiedla Bukowego: 23:29, 23:44, 23:59, 0:14, 0:29;
 • linia B – Osiedle Słoneczne – Osiedle Arkońskie
  • odjazdy z Wyszyńskiego do Osiedla Słonecznego: 23:21, 23:36, 23:51, 0:06, 0:21, 0:36,
  • odjazdy z Wyszyńskiego do Osiedla Arkońskiego: 23:17, 23:32, 23:47, 0:02, 0:17;
 • linia C – Plac Rodła – Osiedle Kasztanowe
  • odjazdy z Placu Rodła: 23:30, 0:00, 0:30,
  • odjazdy z Wyszyńskiego do Osiedla Kasztanowego: 23:35, 0:05, 0:35;
 • linia 803 – Dworzec Niebuszewo – Wojciechowskiego
  • odjazdy z Kołłątaja do Wojciechowskiego: 23:25, 23:45, 0:05, 0:25, 0:45;
 • linia 887 – Plac Rodła – Podbórz trasą: Plac Rodła – al. Wyzwolenia – rondo Giedroycia Kołłątaja – Asnyka – Kadłubka – Warcisława – Przyjaciół Żołnierza – Krasińskiego – Duńska – Podbórzańska
 • odjazdy z Placu Rodła (z przystanku linii 101): 23:30, 0:00, 0:30.
 • linia 56 – Basen Górniczy – Dąbie Osiedle
 • odjazdy z Basenu Górniczego: 23:45, 0:15, 0:45;
 • linia 64 – Dąbie Osiedle – Klucz (pętla linii 533 przy ul. Perkuna), odjazdy bez podjazdu do przystanku „Dąbie Dworzec”
  • odjazdy z Jaśminowej ZUS do Dąbia Osiedla: 23:20, 23:50, 0:20, 0:50,
  • odjazdy z Jaśminowej ZUS do Klucza: 23:10, 23:40, 0:10, 0:40;
 • linia 71 – Turkusowa – Rondo Ułanów Podolskich
  • odjazdy z Turkusowej: 23:30, 23:50, 0:10, 0:30, 0:50,
  • odjazdy z Jaśminowej ZUS do Turkusowej: 23:30, 23:50, 0:10, 0:30, 0:50;
 • linia 73 – Basen Górniczy – Wielgowo Borsucza
  • odjazdy z Basenu Górniczego: 23:15, 23:45, 0:15, 0:45,
  • odjazdy z Jaśminowej ZUS do Wielgowa Borsuczej: 23:22, 23:52, 0:22, 0:52;
 • linia 79 – Rondo Ułanów Podolskich – Jezierzyce
 • odjazdy z Jaśminowej ZUS do Jezierzyc: 23:40, 0:10, 0:40.
 • linia 96 – Basen Górniczy – Osiedle Kasztanowe
 • odjazdy z Basenu Górniczego: 23:35, 0:05, 0:35;
 • linia 865 – Turkusowa – Osiedle Bukowe – Osiedle Nad Rudzianką – Turkusowa trasą: Walecznych – Mączna – Kolorowych Domów – Chłopska – Nad Rudzianką – Gwarna – Dąbska – Handlowa – Przelotowa – Turkusowa
 • odjazdy z Turkusowej przez Mączną (z przystanku linii 65): 23:30, 23:50, 0:10, 0:30, 0:50,
 • odjazdy z Turkusowej przez Przelotową (z przystanku linii 71): 23:20, 23:40, 0:00, 0:20, 0:40.

Po dojeździe autobusów do przystanków krańcowych powrót do Dworca Morskiego, Basenu Górniczego, Ronda Ułanów Podolskich lub Centrum odbywa się jako przejazd techniczny, bez obsługi pasażerów, najkrótszą możliwą trasą (z wyjątkiem linii 64, 71, 803, 865, A i B).

 

 • Linie 521, 522, 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 531 i 532 obsługiwane będą taborem przegubowym.
 • Linia 3 od godz. 18:00 będzie kursować przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynny będzie przystanek „Plac Tobrucki”, a uruchomione zostaną przystanki „Wyszyńskiego” i „Dworcowa”.
 • Linia 53 od godz. 10:00 kursować będzie przez ul. Łady i ul. Jana z Kolna do przystanku „Dworzec Morski”, z pominięciem przystanków „Antosiewicza” i „Stocznia Szczecińska”. Nawrót autobusów odbywać się będzie na skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Kapitańskiej.

Linia 61 (kierunek Podjuchy) oraz linia  87 (kierunek Podbórz) od godz. 12:00 kursować będą przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynne będą przystanki  „Plac Tobrucki” i „Brama Portowa”, a uruchomione zostaną przystanki „Dworcowa nż” i „Wyszyńskiego”.

KOMUNIKACJA MIEJSKA 16 CZERWCA (niedziela)

 • Linia autobusowa 53 po godz. 10:00 kursować będzie przez ul. Łady i ul. Jana z Kolna do przystanku „Dworzec Morski”, z pominięciem przystanków „Antosiewicza” i „Stocznia Szczecińska”. Nawrót autobusów odbywać się będzie na skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Kapitańskiej.
 • Linia autobusowa 61 (kierunek Podjuchy) oraz linia autobusowa 87 (kierunek Podbórz) od godz. 12:00 kursować będą przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynne będą przystanki „Plac Tobrucki” i „Brama Portowa”, a uruchomione zostaną przystanki „Dworcowa nż” i „Wyszyńskiego”.

KASY BILETOWE

W trakcie trwania wydarzenia uruchomionych zostanie 6 kas biletowych: Rodła, Krzekowo, Turkusowa oraz tymczasowe Dworzec Morski, Wyszyńskiego i Hangarowa.

                                              

Lokalizacja

14.06.2019

15.06.2019

16.06.2019

Wyszyńskiego

 

 

18.00 – 0.00

13.00 – 0.00

10.00 – 22.00

Kapitańska

18.00 – 0.00

13.00 – 0.00

10.00 – 22.00

Park & Ride

8.00 – 20.00

10.00 – 20.00

10.00 – 18.00

Plac Rodła

6.00 – 0.00

11.00 – 0.00

10.00 – 22.00

Krzekowo

6.00 – 0.00

9.00 – 0.00

9.00 – 22.00

Turkusowa

6.00 – 20.30

10.00 – 20.00

10.00 – 18.00

PUNKTY INFORMACYJNE ZDiTM

Aby zapewnić pasażerom jak największe bezpieczeństwo i pomóc w sprawnym dotarciu na teren wydarzenia i do domów uruchomione zostaną  tymczasowe posterunki pracowników ZDiTM. Plac Rodła,  Wyszyńskiego, Energetyków, Jana z Kolna, Jaśminowa ZUS, Basen Górniczy, Park & Ride i Turkusowa  - to tam będzie można zasięgnąć informacji na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej podczas Dni Morza.

KOMINIKACJA KOLEJOWA REGIO w dniach 14-16 czerwca

Zgodnie z porozumieniem zawartym z przewoźnikiem kolejowym Przewozy Regionalne Sp. z o.o,              w pociągach REGIO kursujących do i ze Szczecina Głównego, w granicach administracyjnych miasta Szczecin, tj. między stacjami: Szczecin Główny, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy, honorowane będą wszystkie bilety okresowe ZDiTM. Ponadto w dniach 14/15.06 oraz 15/16.06. zostaną wykonane dodatkowe kursy w relacjach:

 • Szczecin Główny odjazd 0:20 – Goleniów przyjazd 0:55
 • Szczecin Główny odjazd 0:30 – Gryfino przyjazd 0:53
 • Szczecin Główny odjazd 0:10 – Stargard 0:49

Źródło: informacja prasowa

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież