28marzec2023     ISSN 2392-1684

Aktualności

Na początku lipca na rufie żaglowca Baltic Beauty załopocze biało-czerwona bandera

Piękna niebieska brygantyna Baltic Beauty zmienia banderę

Znana z licznych wizyt w Szczecinie i Świnoujściu piękna 93-letnia szwedzka brygantyna „Baltic Beaty” będzie pływać pod biało-czerwoną banderą. Po raz pierwszy zostanie podniesiona na początku lipca podczas zlotu Balic Sail Gdańsk. Nowym armatorem jest Dom Armatorski POLsail (od kilku lat operator jednostki).

Trwające jeszcze procedury przeflagowania spowodowały, że „Bałtycka Piękność” nie przypłynęła do Szczecina na Dni Morza. Do czasu uzyskania polskich certyfikatów bezpieczeństwa żaglowiec nie może opuścić portu w Gdańsku.

Przez niemal 30 lat z „Bałtycką Pięknością” związany był szwedzki armator i pasjonat morza Victor Gottlow. To on, po zakupie jednostki w 1979 roku, wyremontował ją i przekształcił w żaglowiec. Po tym, jak przeszedł na emeryturę, przekazał swój ukochany statek w polskie ręce. Od 2018 roku operatorem Baltic Beauty jest gdański Dom Armatorski POLsail. Firma odrestaurowała i eksploatuje już inny żaglowiec – Baltic Star. W jej flocie jest też, niedawno zmodernizowany, drewniany kuter Alfred.

Fot. Gena Anfimov shipspotting.com
Źródło: FB/Strona Posejdona, zaglowce.info

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież