22listopad2019     ISSN 2392-1684

Aktualności

Odsłonięcie tablic przedstawiających statki Polskiej Żeglugi Morskiej

1 Odsłonięcie tablic przedstawiających statki Polskiej Żeglugi Morskiej

W sobotę (15.06.2019) w Szczecinie na Skwerze Kapitanów przy Starej Rzeźni, odbyło się odsłonięcie tablic przedstawiających statki Polskiej Żeglugi Morskiej.

Odrestaurowane tablice pochodzą z pochodzą z 2011 roku, kiedy to Polska Żegluga Morska świętowała 60-lecie istnienia. Tablice zostały pierwotnie przygotowane na 60-lecie PŻM. Łącznie jest ich osiem i prezentują bogatą historię floty PŻM. Na tablicach można zobaczyć statki, które pływały pod banderą PŻM na przestrzeni wielu lat. Jak podkreślają twórcy wystawy, zależało im na pokazaniu szerszej publiczności jak dużą i zróżnicowaną flotą dysponowała Polska Żegluga Morska i jak ważna dla Szczecina była i jest gospodarka morska.

 2 Odsłonięcie tablic przedstawiających statki Polskiej Żeglugi Morskiej

Obecnie na Skwerze Kapitanów ulokowana jest bardzo bogata ekspozycja prezentująca zarówno osiągnięcia Flisu Odrzańskiego, Odrzańską Drogę Wodną, fragmenty jednostek pływających, w tym Maszt Skweru Kapitanów czy kilkanaście tablic prezentujących sylwetki żyjących i nieżyjących Kapitanów Żeglugi Wielkiej związanych ze Szczecinem.

Źródło: dnimorza.szczecin.eu

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież