21listopad2019     ISSN 2392-1684

Aktualności

Dni Rybaka w Kątach Rybackich

Lodzie Gdynia Obluze 0000001

W sobotę, 29 czerwca już od godziny 14.00 zapraszamy do Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich na obchody Dni Rybaka. Podczas muzealnego pikniku, który jest częścią obchodów czerwcowego święta wykonamy m.in. kajak, nauczymy się wyrabiać ekologiczne mydło oraz skręcać liny!

Dni Rybaka w Kątach Rybackich to już tradycja! Impreza organizowana corocznie, zazwyczaj w dniu imienin Piotra i Pawła nawiązuje do tradycji rybołówstwa oraz szkutnictwa. W tym roku Narodowe Muzeum Morskie postanowiło wzbogacić gminne obchody święta własnym programem. - Przygotowaliśmy dla naszych gości atrakcje o marynistycznej tematyce – mówi Robert Frej, kierownik Muzeum Zalewu Wiślanego - Przekonamy się jak wygląda klejenie kajaka.

Używając domowych przepisów, wykonamy ekologiczne mydło i ozdobimy je wybranym morskim motywem, a pod okiem instruktora nauczymy się też skręcać liny.

Nasi najmłodsi goście nauczą się heblować drewniane rybki tradycyjnym strugiem, poszukają skarbów zakopanych w piasku, a na warsztatach plastycznych odtworzą najpiękniejsze nadmorskie krajobrazy.

DzienRybaka plakat Katy Rybackie

Wstęp bezpłatny. Zapraszamy!

Dień Rybaka w Muzeum Zalewu Wiślanego
29 czerwca 2019 r. w godzinach: 14.00-20.00

Fot. ilustracyjna Dominik Dzigman / naszbaltyk.com

Źródło: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież