13lipiec2020     ISSN 2392-1684

Aktualności

Uczestnicy rajdu żeglarskiego „Set Sails” w Szczecinie

Set Sails w Szczecinie 2019

Setka żeglarzy z m.in. Danii, Chorwacji i Litwy uczestniczących w rajdzie żeglarskim „Set Sails” organizowanym w ramach projektu South Coast Baltic, odwiedziła Szczecin, który jest jednym z przystanków rajdu na trasie Bornholm – Greifswald.

Termin wizyty nie jest przypadkowy, to właśnie ze względu na Pyromagic jednostki zacumowały przy szczecińskich nabrzeżach. W projekcie unijnym South Coast Baltic Szczecin jest promowany jako miasto organizujące największe wydarzenia plenerowe. Pyromagic jest imprezą flagową miasta. Rajd z założenia miał się odbyć w okresie wakacyjnym na przełomie lipca i sierpnia, stąd pomysł, aby jednostki przypłynęły właśnie podczas Pyromagic.

W czasie dwudniowej wizyty biorą udział w spacerach miejskich z przewodnikiem, poznają Szczecin, zwiedzą najciekawsze miejsca i oczywiście podziwiają jeden z największych festiwali sztucznych ogni na własne oczy. W sobotę podczas wycieczki m.in. skosztowali szczecińskich pasztecików i odwiedzili rzemieślnicze browary.

- Szczecin jest przepiękny – mówią jednogłośnie uczestnicy. – Mamy bardzo ciekawie zaplanowany pobyt i doskonałą opiekę.

Rally ze Szczecina wypłynie w niedzielę. Uczestnicy będą kierować się przez Zalew Szczeciński na Pomorze Przednie do Krumminu i Greifswaldu, skąd do 14 sierpnia przepłyną do Kröslin, gdzie zakończą swoją przygodę.

O South Coast Baltic
South Coast Baltic to program, w ramach którego 14 regionalnych stowarzyszeń turystycznych i żeglarzy z Niemiec (Pomorze Przednie), Danii (Bornholm), Polski (Zachodniopomorskie, Pomorskie), Litwy (region Kłajpedy) i Rosji (obwód kaliningradzki) połączyło siły, aby skuteczniej promować wyjątkowy region sportów wodnych na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Region ten charakteryzuje się nietkniętą przyrodą, żywą historią i kulturą, niekończącymi się plażami, wyjątkowymi krajobrazami zatok, lagun i rzek oraz ciepłą gościnnością.

Źródło: informacja prasowa

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież