18styczeń2020     ISSN 2392-1684

Aktualności

BLACK PEARL, the Sailing Superyacht of the Year 2019 w Gdańsku!

BLACK PEARL w Gdansku

Krótko po godzinie 13:00 wszedł dzisiaj do Gdańska BLACK PEARL.

To, choć przy tych rozmiarach trudno w to uwierzyć, jacht, prywatny trzymasztowy żaglowiec o długości 106,7 m, zbudowany w ekskluzywnej holenderskiej "kuźni" Oceanco wg projektu Kena Freivokha Design, Nuvolari Lenard i Villate Design, dostarczony właścicielowi w 2018 roku.

BLACK PEARL ma trzy pokłady i atrium na śródokręciu ze szklaną windą. Mimo swej wielkości, obliczony jest na maksymalnie 12 osób. Posiada zaledwie sześć, za to bardzo komfortowych kabin: apartament główny, 2 apartamenty VIP oraz dwie podwójne kabiny dla gości (o załodze w tych sferach raczej się nie wspomina. Jest jej tyle, ile trzeba). Z oferowanych atrakcji wspomnieć można rozciągający się od burty do burty Beach Club, który można przekształcić w kino.

Czarne karbonowe maszty Dyna Rig i (również czarne) ożaglowanie zaprojektowali Dykstra Naval Architects. Na trzech 70-metrowych masztach z rejami w kształcie łuku postawić można żagle o łącznej powierzchni 2.900 m². To mniej więcej tyle, ile nieść może Dar Młodzieży (3.015 m²), z tą jednak różnicą, że żagle na BLACK PEARL stawia się automatycznie, wciskając jeden guzik. Cała operacja trwa zaledwie 7 minut. Przy sprzyjających wiatrach jacht osiąga prędkość 30 węzłów (ok.56 kmh)!

Napędowy układ hybrydowy (2 x 1.080 kW MTU / 2 x 400 kW elektryczne silniki napędowe) oraz inne systemy, jak odzysk ciepła odpadowego, zaprojektowała firma BMT Nigel Gee we współpracy z Oceanco.

BLACK PEARL (2.700 GT) jest laureatem prestiżowej nagrody „the Sailing Superyacht of the Year 2019“.

Właściciela tego cuda znają tylko znajomi i zaproszeni przez niego goście. Poza tym wiadomo o nim tyle co nic, podobnie jak o facetach, którzy niedawno rozdawali u nas Maybachy. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można jednak zaryzykować stwierdzenie, ze raczej nie należy on do grona bezdomnych z Warszawy.

BLACK PEARL przycumował przy Nabrzeżu Westerplatte. Pozostanie tu prawdopodobnie przez trzy dni. Wyjście przewidziane jest o godzinie 20:00 w niedzielę. Przyjdźcie, będzie co oglądać!

Info: NB/AD

Foro: © Antoni Dubowicz 2019

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież