18styczeń2020     ISSN 2392-1684

Aktualności

Święto Wojska Polskiego w Gdyni

ORP BLYSKAWICA

Jutro, 15 sierpnia. Święto Wojska Polskiego. W Gdyni główna część uroczystości rozpocznie się o godz. 12.00 na nabrzeżu Pomorskim przed OM ORP „Błyskawica". Oprócz oficjalnych obchodów czekają nas atrakcje przygotowane przez Muzeum Marynarki Wojennej.

 Obchody godzina po godzinie:
O godz. 8.00 zostanie podniesiona wielka gala banderowa na okrętach Marynarki Wojennej.

Na godz. 8.30 zaplanowano uroczystość na Cmentarzu Marynarki Wojennej na Oksywiu, gdzie na Kwaterze Pamięci zostaną złożone kwiaty. Godzinę później w kościele garnizonowym przy ulicy Śmidowicza rozpocznie się uroczysta msza święta.

O godz. 12.00 na nabrzeżu Pomorskim przed OM ORP „Błyskawica" odbędzie się centralna część uroczystości. Wezmą w niej udział samorządowcy, przedstawiciele wojska i mieszkańcy.

Piknik marynarski przy klubie Marynarki Wojennej Riwiera (ul. Zawiszy Czarnego 1). rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do godz. 15.00. W tym czasie będzie można obejrzeć pokazy grup rekonstrukcyjnych i spróbować grochówki z polowej kuchni. Atrakcje są bezpłatne.

Przez cały dzień (w godz. 10.00-18.00) Muzeum Marynarki Wojennej będzie otwarte dla zwiedzających (wejścia nie będą biletowane). Muzealna nowoczesność, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości tworzą tutaj opowieść o ponad stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej – ludziach, okrętach, dokonaniach – kształtowaniu się narodowej morskiej tożsamości oraz tradycji biało-czerwonej bandery.
Tego dnia będzie też można za darmo zwiedzić flagową gdyńską atrakcję, czyli okręt-muzeum ORP „Błyskawica" (w godz. 14.00-18.00) zacumowany przy alei Jana Pawła II.

Cierpliwi będą mogli zobaczyć, jak po zachodzie słońca gala banderowa na okrętach Marynarki Wojennej przechodzi w galę świetlną, którą gasi się o północy dnia świątecznego.

Fot. Dominik Dzigman | naszbaltyk.com
Źródło:

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież