12sierpień2020     ISSN 2392-1684

Aktualności

Próby morskie holownika Bolko (H-11) B860/1

Holownik BOLKO fot 1 Dominik Dzigman naszbaltyk

29 sierpnia na wodach Zatoki Gdańskiej odbyły się pierwsze próby morskie holownika Bolko (H-11), pierwszej z sześciu jednostek typu B860 przeznaczonych dla Marynarki Wojennej RP. Podczas kilkugodzinnego wyjścia poza główki portowe sprawdzono najprawdopodobniej właściwości manewrowe holownika oraz zachowanie się mechanizmów w warunkach morskich.

Redakcja Naszego Bałtyku uchwyciła na fotografiach "Bolko" przy dokach "Remontowej" 3 września 2019.

Wcześniej realizowane były próby stoczniowe tego holownika, które obejmowały testy wszystkich mechanizmów na uwięzi, jak również kontrolę ich zachowania w czasie ruchy. Próby realizowane były na akwenie macierzystej stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. Przeprowadzono również próby uciągu urządzeń holowniczych, te z kolei odbyły się w basenach Gdańskiej Stoczni Remontowej.

Holownik BOLKO fot 2 Dominik Dzigman naszbaltyk

W myśl kontraktu Bolko miał zakończyć próby morskie już na początku roku, jednak zmiany w projekcie holowników, dokonane w ostatnim czasie, wymogły zmianę tego harmonogramu. Wprowadzane już po wodowaniu modyfikacje konstrukcji jednostki, z których niektóre widoczne są gołym okiem, spowodują opóźnienie terminu przekazania gotowej jednostki odbiorcy.

Holownik BOLKO fot 3 Dominik Dzigman naszbaltyk

Cały artukuł o próbach morskich holownika "Bolko" przeczytacie pod tym linkiem.

Fot. Dominik Dzigman | naszbaltyk.com

Źródło: defence24.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież