Aktualności

Gdyńskie Morsy 5 października rozpoczną kolejny sezon

MORSY GDYNIA

Gdyńskie Morsy 5 października rozpoczną kolejny sezon. Tradycyjnie, zbiórka odbędzie się przy „Chatce Morsów” na końcu Bulwaru Nadmorskiego o godzinie 11.45.

Rozpoczęcie Sezonu Morsowania jest jedną z najważniejszych imprez Stowarzyszenia Morsy Gdyńskie im. Jana Bobczyka propagującego zdrowy styl życia, hart ciała i ducha.

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować morskiej kąpieli w porze jesienno–zimowej. Wśród nas są ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu odpowiemy na pytania i wątpliwości, a przede wszystkim powiemy o zdrowych zasadach morsowania – zachęca Sławomir Piotr Swystun ze Stowarzyszenia Morsy Gdyńskie im. Jana Bobczyka. - Trzeba pamiętać, że to nie tylko wejście do wody, do tego potrzebny jest lekarz i odpowiednia rozgrzewka – podkreśla Sławomir Piotr Swystun.

Morsowanie to przygoda dla każdego niezależnie od wieku. Najmłodszy Gdyński Mors ma 7 lat, a najstarszy prawie 90. W minionym sezonie trzech członków Stowarzyszenia Gdyńskie Morsy, dwie kobiety i jeden mężczyzna, pobiło rekord 182 razy zażywając kąpieli.

Sobotnie wydarzenie ma charakter otwarty i rodzinny. Po morskiej kąpieli dla członków Stowarzyszenia zaplanowano ognisko z kiełbaskami na Polance Redłowskiej.

Ulotka Gdyńskie Morsy 2019

Fot. facebook.com/StowarzyszenieMorsyGdynskie/
Źródło: gdynia.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież