27październik2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

Wystartował XI Zlot jachtów z duszą „Próchno i Rdza”

Farurej Ina DSC 0235a

Dzisiaj w południe zaczęły wychodzić w morze zgromadzone w Helu jachty, by przez kilka godzin pohalsować na Zatoce Gdańskiej. Niespokojnej zatoce, trzeba dodać, tak niespokojnej, że Wasz korespondent nie odważył się w tym przelocie uczestniczyć. Od wczoraj obowiązuje ostrzeżenie o sztormie. Morze jest mocno wzburzone, nieprzyjemna, duża fala idzie od Sopotu wprost w wejście do helskiego portu. Wiatr od 5 do 6°B, w porywach 7 do 8°. To dużo za dużo jak na redaktora Naszego Bałtyku, tym bardziej, że zostawił w domu rękawiczki (a marzną mu paluszki).

O godzinie 16:00 jachty przybyły do gdyńskiej mariny, gdzie można je zobaczyć, obfotografować, a nawet wejść na pokład, porozmawiać z załogą, ewentualnie też udać się na krótką wycieczkę morską.

Jutro o 12:00 wszystkie próchna i wszystkie rdze wyjdą na godzinną paradę wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego, skąd można je będzie obserwować.

Jachty i ich załogi są dzielniejsze od redaktorów, z Helu wyszły więc w morze wszystkie - bez żadnych problemów. Jeśli kiwanie to nie problem.

Na fotografii tytułowej „próchno” reprezentuje FARUREJ, a „rdzę” INA.

Info: red NB/AD

Foto: © Antoni Dubowicz 2019

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Komentarze  

+1 #1 Grzegorz Zajączkowsk 2019-10-13 23:50
nastepnym razem sie Pan Redaktor nie wymiga.... :-) :-) :-)
pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję :)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież