10kwiecień2020     ISSN 2392-1684

Aktualności

W Malborku trwa budowa pięciu jednostek dla Urzędu Morskiego w Szczecinie

Jednostki dla Urzedu Morskiego w Szczecinie foto 1

W Malborku trwa budowa pięciu nowych jednostek pływających, służących poprawie bezpieczeństwa na obszarze właściwości terytorialnej Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Umowa z wykonawcą, firmą Techno Marine Sp. z o. o., została podpisana w styczniu. Do końca roku powstaną dwie łodzie pneumatyczne RIB (Rigid Inflatable Boat), służące do kontroli oznakowania nawigacyjnego, inspekcji i kontroli akwenów oraz współdziałania z innymi służbami w akcjach ratowniczych, a także hydrograficzna łódź RIB wraz z wyposażeniem do prowadzenia pomiarów batymetrycznych i monitorowania głębokości na torach wodnych.

Jednostki dla Urzedu Morskiego w Szczecinie foto 2

Do października 2020 roku zostanie jeszcze zbudowany: stawiacz pław, przeznaczony do obsługi pływającego oznakowania nawigacyjnego, i szalanda z refulatorem, do eliminowania wypłyceń i utrzymywania na torach wodnych wymaganych parametrów. Inwestycja jest realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020, za kwotę ok. 18 mln złotych.

Jednostki dla Urzedu Morskiego w Szczecinie foto 3

Warto wspomnieć o budowie statku wielozadaniowego dla Urzędu Morskiego w Szczecinie B618/2 PLANETA I, któego kadłub zwodowano w stoczni Remontowa Shipbuilding pod koniec października tego roku o czym przeczytacie pod tym linkiem. Odbiór statku planowany jest na czerwiec 2020 roku.

Opracowanie: NB/DD

Źródło: Urząd Morski w Szczecinie

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież