01październik2020     ISSN 2392-1684

Aktualności

Na patrolowcu ORP „Ślązak” podniesiono dzisiaj banderę!

Slazak podniesienie bandery DSC1488aa

Najpóźniej od chwili, w której Marynarka Wojenna podała do wiadomości, że „Błyskawica” zostanie z jakiegoś błahego powodu na kilka dni zamknięta dla zwiedzających, znawcy tematu przeczuwali, że ma to bezpośredni związek z podniesieniem bandery na „Ślązaku”. Dzieje się tak od dłuższego czasu. Przy uroczystościach wojskowych aktualne władze lubią ją mieć w roli maskotki.

Nie tylko mieszkańcy Gdyni, ale też wielka grupa zrzeszonych na stronach społecznościowych miłośników „Ślązaka” bardzo liczyła na to, że podniesienie bandery będzie uroczystością publiczną i odbędzie się na Nabrzeżu Pomorskim - z masowym udziałem miejscowych i przyjezdnych z całej Polski. Niestety, ku ich wielkiemu rozczarowaniu MW postanowiła schować „Ślązaka” w porcie wojennym i świętować wyłącznie w swoim własnym gronie.

Zgodnie więc ze stosowaną już wcześniej procedurą, „Błyskawicę” przeholowano na Oksywie, gdzie stanęła ze „Ślązakiem” rufa w rufę przy jednym nabrzeżu.

I to był błąd! Jak bowiem można było przewidzieć, „Ślązak” wypadł przy niej bardzo blado. Fotografowałem oba okręty z Polskiego (jedyne dobre miejsce, by zdjąć je od strony wody) i z trudem zmuszałem się do wspólnego kadru obu okrętów. Jakby bowiem nie próbować, „Ślązak” psuł widok „Błyskawicy”. Tylko z poczucia obowiązku ująłem je więc razem. Szczęśliwie zza chmur na króciutką chwilkę wyszło słońce i pomogło nieco uratować kadr.

Zresztą zobaczcie sami!

Info: redakcja NB/AD

Foto: © Antoni Dubowicz 2019

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież