03kwiecień2020     ISSN 2392-1684

Aktualności

Głębokowodny Terminal Kontenerowy DCT w Gdańsku bije rekord przeładunku na Bałtyku!

DCT DSC0392a

Nieosiągalna do tej pory na Morzu Bałtyckim, magiczna granica 2 milionów kontenerów przeładowanych w ciągu jednego roku została przekroczona!

Jak informuje z dumą DCT Gdańsk, stało się to w nocy z czwartku na piątek (19/20 grudnia).

„…Terminal kontenerowy DCT Gdańsk od początku swojego istnienia dynamicznie się rozwija i z roku na rok odnotowuje wzrost przeładunków. Nieustające inwestycje w rozwój terminalu, w jego infrastrukturę oraz sprzęt, niezwykle szybkie reagowanie na potrzeby rynku, unikalna lokalizacja, bezpośrednie połączenia oceaniczne z Azją, ciągłe podnoszenie produktywności oraz dążenie do najwyższego poziomu obsługi naszych klientów, a przy tym współtowarzyszące nakłady na rozbudowę infrastruktury portowej, jak również znaczące postępy w inwestycjach drogowych i kolejowych wokół całego portu Gdańsk – to jedne z wielu czynników, które pozwoliły umocnić pozycję DCT Gdańsk jako północnej bramy dla Europy Środkowej i Wschodniej.

„W imieniu Zarządu chciałbym podziękować naszym pracownikom, klientom oraz partnerom – wszystkim, którzy przyczynili się do tego osiągnięcia. To nasz wspólny sukces, a robimy tu coś bardzo ważnego zarówno dla polskiej gospodarki, jak i dla gospodarek krajów ościennych„ – mówi Cameron Thorpe, Prezes Zarządu DCT Gdańsk…”

Nasz Bałtyk gratuluje sukcesu. Jest nam niezmiernie miło, ze możemy przekazać Wam tę wspaniałą informację!

Info: red NB/AD

Źródło: DCT Gdańsk, Katarzyna Frankiewicz (Ząbkiewicz), Communication Specialist

Foto: © Antoni Dubowicz 2019

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież