19czerwiec2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

STENA VINGA zastąpi czasowo STENĘ VISION w rejsach z Gdyni do Karlskrony

Stena Vinga a

Obsługujący wspólnie z bliźniaczą Steną Spirit linię Gdynia-Karlskrona prom pasażersko-towarowy STENA VISION udał się na dwutygodniowy przegląd techniczny do gdańskiej Remontowej. Pozostanie tam do 2 lutego. W związku z tym wprowadzono na linię prom STENA VINGA, który w tym czasie wykonać ma 23 rejsy. Nie zastąpi jednak całkowicie STENY VISION, nie będzie bowiem w ogóle zabierać pasażerów. Chętni będą więc musieli skorzystać ze STENY SPIRIT (z Gdyni o 9.00) i, w ograniczonej liczbie, (zaledwie 176 osób), ze STENY BALTIKI (z Gdyni codziennie o 21.00)

STENA VINGA przyszła do Gdyni wczoraj około północy. Zobaczyć ją jednak będzie prawdopodobnie trudno. Jeśli wskoczy ona w rozkład STENY VISION, a wszystko na to wskazuje, będzie wychodziła i powracała do nas w nocy.

Być może jednak coś się zmieni. W dzisiejszym bowiem, pierwszym rejsie VINGA dotarła do Karlskrony  z kilkugodzinnym opóźnieniem (dopiero po 13:00 zamiast o 09:30). To może całkowicie pokrzyżować szyki i terminarze, które i tak nie zostały jeszcze opublikowane.  

Nie znajdziemy więc tego promu na stronie Steny Line. Nie ma o nim żadnej wzmianki, nie ma go też w rozkładzie jazdy, mimo iż już kursuje. Troszkę dziwne. Poczekajmy, co się wydarzy.

Info: red NB/AD, Gdynia, 22 stycznia 2020

Foto:  Tim Becker 2019 / ShipSpotting

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież