26październik2020     ISSN 2392-1684

Aktualności

Apel do żeglarzy i osób korzystających rekreacyjnie z dobrodziejstw Morza Bałtyckiego

SAR DSC056333

Do redakcji Naszego Bałtyku trafił dziś apel Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, skierowany do żeglarzy i wszystkich innych osób, korzystających z dobrodziejstw czynnej rekreacji na wodach Bałtyku. Prezentujemy go poniżej w formie pisemnej i filmowej:

________________________________________________________________________________________________________________________________

Szanowni Państwo,

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa dba o bezpieczeństwo wszystkich tych, którzy korzystają z dobrodziejstw polskiej części Morza Bałtyckiego. Nasi ratownicy niejednokrotnie pomagają tym, którzy lekceważą siłę natury i zasady panujące na wodach morskich. Kiedy kutry, statki i inne jednostki zawracają do portów w obawie przed sztormem, my jesteśmy ostatnią nadzieją dla tych, którzy nie zdążyli dopłynąć do bezpiecznej przystani.

Prosimy kitesurferów, surferów, windsurferów, żeglarzy i wszystkich pozostałych korzystających rekreacyjnie z uroków Morza Bałtyckiego, aby w tym niepewnym czasie zagrożenia epidemicznego ograniczyć swoją aktywność nad wodą do „zera” i stosować się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Występując do Państwa z tym przekazem mamy na względzie dobro nas wszystkich. Nie chcemy aby przypadkiem SARS-CoV-2 wykluczył któregoś z naszych ratowników morskich. Jeden zarażony automatycznie gwarantuje konieczność kwarantanny wszystkim pozostałym przebywającym na Morskiej Stacji Ratowniczej. A kto będzie tą ostatnią nadzieją i pomocą jak nie Służba SAR ???

ZANIM ZŁAMIESZ ZASADY ZASTANÓW SIĘ DWA RAZY, BO MOŻE KTOŚ PRZEZ TWOJĄ NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ NIE OTRZYMA POMOCY.

Rafał Goeck

Rzecznik Prasowy MSPiR

_________________________________________________________________________________________________________________________________

redakcja NB

fotografia tytułowa: © Antoni Dubowicz 2018

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież