12sierpień2020     ISSN 2392-1684

Aktualności

Noc Muzeów w Narodowym Muzeum Morskim online

Zuraw Gdansk noca

Narodowe Muzeum Morskie, tak jak inne instytucje kultury w Polsce, zrezygnowało z organizowania w tym roku klasycznej Nocy Muzeów.

W związku z panującymi nadal obostrzeniami związanymi z pandemią nie zaprosimy naszych zwiedzających na „Dar Pomorza”, nie policzymy gości w kolejce na „Sołdka” i do Żurawia, nie będzie nam jak zawsze, niezwykle miło wieczorem otworzyć dla chętnych bramy Muzeum Rybołówstwa w Helu, tczewskich oddziałów i Muzeum w Kątach Rybackich.

Od wielu tygodni wszystkie oddziały NMM są zamknięte. W sobotę, 16 maja otwieramy pierwszy z nich - Spichlerze na Ołowiance, ciesząc się, że w końcu możemy zaprosić do siebie gości.

Od dwóch miesięcy działalność NMM przeniosła się do internetu i właśnie tam spędzimy tegoroczną Noc Muzeów. Będziemy wspominać minione edycje Nocy Muzeów: zeszłoroczny D-day na Wyspie Ołowianka, Gwiezdne Wojny na „Sołdku”, nocne zwiedzanie Żurawia, „Dar Pomorza” pod władaniem Kampanii Kaperskiej i Wikingów w CKWS.

Sołdek w Gdańśku Star Wars Narodowe Muzeum Morskie

- Wieczorem i w nocy 16 maja zapraszamy na nasz profil na Facebooku, bo właśnie tam przenosimy tegoroczną Noc Muzeów – mówi dr Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych NMM – Naszych gości zapraszamy np. do naszego Archiwum X. Podróże do czwartego wymiaru zawsze są ekscytujące, a w trakcie Nocy Muzeów różne rzeczy mogą się zdarzyć…zwłaszcza online

Noc Narodowe Muzeum morskie 16maja 2020 1


Źródło: informacja prasowa

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież