27listopad2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

Od soboty 30.05 Narodowe Muzeum Morskie otwiera kolejne oddziały dla zwiedzających

MUZEUM RYBOŁÓWSTWA Narodowe Muzeum Morskie

30 maja 2020, otwarte dla zwiedzających zostają kolejne oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Od najbliższej soboty zwiedzać będzie można znowu gdański Żuraw oraz trzy oddziały poza Trójmiastem: Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, Muzeum Rybołówstwa w Helu oraz tczewskie Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków.

- Nasze muzeum jest wielooddziałowe, a każdy budynek ma inny charakter i nieco inne wymagania, które musi spełniać, żeby znowu przywitać zwiedzających. – mówi dyrektor Robert Domżał - Do otwartych już Spichlerzy na Ołowiance „Sołdka” i Ośrodka Kultury Morskiej dołączają kolejne nasze oddziały.

Wszystkie nasze obiekty spełniają wymogi sanitarne i epidemiologiczne i uzyskały stosowne opinie właściwych Inspektoratów Sanitarnych.

Nasi goście mogą odwiedzić nas w Kątach Rybackich, w Muzeum Zalewu Wiślanego, w Helu – w Muzeum Rybołówstwa oraz w tczewskim Centrum Konserwacji Wraków Statków i Muzeum Wisły, gdzie 1 lipca chcemy otworzyć pierwszą, po przymusowym zamknięciu muzeum z powodu pandemii koronawirusa, wystawę. Będzie to wystawa prac malarskich Mirosława Bruckiego pt. „Moja Wisła”.

W Żurawiu, w którym może maksymalnie przebywać jednocześnie 30 osób, oraz w oddziałach poza Trójmiastem, dysponujemy odpowiednimi środkami dezynfekcji rąk oraz jesteśmy w stanie przeprowadzać cykliczne czynności sanitarne, związane z utrzymaniem czystości w udostępnianej przestrzeni.

Narodowe Muzeum Morskie otwiera kolejne oddzialy od 30 maja 2020

Systematycznie dezynfekowane będą też klamki, poręcze oraz toalety.
Nasi goście są niezwykle odpowiedzialni – stosują się do nowych restrykcji, ze zrozumieniem też odnoszą się do tego, że nie wszystkie wystawy, np. te gdzie są ekrany dotykowe mogą zwiedzać. – zaznacza dyrektor Robert Domżał - Do kompletu otwartych oddziałów brakuje nam gdyńskiego „Daru Pomorza” i mamy nadzieję, że zaprosimy tam zwiedzających już niedługo.

Fot. NMM
Źródło: informacja prasowa

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież