19styczeń2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

Wybieramy najlepszych żeglarzy 2020 roku

Nagrody Żeglarskie

Przed nami 5 edycja Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Ile udało się osiągnąć w jakże krótkim ale intensywnym sezonie i czyje dokonania zapisały się na kartach żeglarskiej historii naszego regionu, przekonamy się już niebawem. 10 stycznia rusza nabór kandydatów do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. Formularze będą przyjmowane do 15 lutego 2021. Zwycięzców poznamy podczas gali wręczenia nagród, która odbędzie się 27 marca.

Nagrody zostaną wręczone w 9 kategoriach:

·        Nagroda Główna - Nagroda im. kapitana Ludomira Mączki;

·        Rejs Roku – Nagroda imienia Wyszaka (fundatorem nagrody jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski);

·         Żeglarz Roku (fundatorem Nagrody jest ZOZŻ);

·         Regatowiec Roku – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Kuby Jaworskiego;

·         Popularyzator Żeglarstwa – Nagroda imienia kapitana Kazimierza Haski;

·         Nagroda Kota Umbriagi;

·         Trener Roku;

·         Wydarzenie Żeglarskie;

·         Żeglarska Nagroda Specjalna.

Zgłoszenia prowadzone są za pośrednictwem elektronicznego formularza pod linkiem accredi.pl/nagrodyzeglarskie. Można też pobrać ze strony nagrodyzeglarskie.szczecin.pl druk zgłoszeniowy oraz wysłać go pocztą na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zgłoszenia do poszczególnych nagród trwają do 15 lutego. Kandydatów mogą zgłaszać mieszkańcy Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i Pomorza Przedniego, a w przypadku Nagrody imienia kapitana Ludomira Mączki, także mieszkańcy całej Polski.

Prócz tego kandydatów zgłaszać mogą także: członkowie kapituły oraz instytucje publiczne, związki, stowarzyszenia, fundacje, organizacje i kluby żeglarskie. Spośród nadesłanych kandydatur wyłonieni zostaną nominowani do poszczególnych wyróżnień.

Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecin są ukłonem w kierunku środowiska żeglarskiego i mają na celu popularyzację żeglarstwa i jego tradycji; uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich (w tym związanych z Pomorzem Zachodnim i Pomorzem Przednim); kształtowanie i rozwijanie świadomości morskiej i wyróżnienie dokonań w dziedzinie wychowania morskiego dzieci i młodzieży.

Źródło: informacja prasowa

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież