21kwiecień2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

ORP „Błyskawica“ uda się na trzymiesięczny remont dokowy

BLYSKAWICA 2018 aDSC0251

W poniedziałek, 8 marca o godzinie 8:00 okręt muzeum ORP „Błyskawica” zostanie przeholowany do Stoczni Wojennej na ustalony na 90 dni kalendarzowych remont dokowy.

Nie wiadomo dokładnie, jaki będzie zakres prac remontowych, nie ogłoszono go publicznie. Zamówienie, z niecodziennym zastrzeżeniem, że Wykonawca poniesie „…ryzyko kosztów wykonania prac nieobjętych zamówieniem podstawowym, a których wykonanie jest niezbędne do prawidłowego wykonania lub zakończenia prac…”(*), poznali tylko dopuszczeni do udziału w przetargu zainteresowani. Wykonawcą jest PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni, która złożyła ofertę w wysokości 7,125 miliona złotych. Odpadła zaś Stocznia Remontowa NAUTA S.A w restrukturyzacji z Gdyni oraz Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego S.A.

Dok Stoczni Wojennej czeka już na nowego klienta, w tych dniach opuścił go ORP „Gen. T. Kościuszko”, który stoi tuż obok przy pirsie stoczniowym.

Wszystkim zainteresowanym podpowiadamy, że to wyjątkowa okazja, by zobaczyć przeholowywanie „Błyskawicy” na własne oczy. Najpierw z nabrzeża Pomorskiego, gdy będzie opuszczać swoje stałe miejsce pobytu, nieco później z Ostrogi Pilotowej przy Kapitanacie Portu podczas jej przejścia przez awanport i dokowania. Niesłychana gratka, która być może już się nie powtórzy. Skorzystajcie więc tłumnie!

Info: redakcja NB / AD

Źródło (*): defence24.pl

Foto: © Antoni Dubowicz 2018 (fotografia z ostatniej bytności „Błyskawicy” w Porcie Wojennym na przełomie czerwca i lipca 2018)  

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież