Aktualności

ORP ORZEŁ – 35 rocznica podniesienia bandery

ORZEL aDSC0195

ORP ORZEŁ, nasz ostatni pozostający jeszcze w służbie okręt podwodny, stoi w Basenie Prezydenta! Dobrze widoczny i każdy może go sobie obejrzeć. Z zewnątrz! Do środka bowiem wejść mogą wyłącznie koledzy z rodzinami. Obcym wstęp bron! A prasie szczególnie!

„ORZEŁ” zacumował w miejscu, w którym zwykle stoi „Dar Młodzieży” (który udał się - z tego lub innego powodu - na redę), na samym końcu Nabrzeża Pomorskiego, za statkami Białej Floty i wożącym chętnych po porcie galeonem Dragon.

Okazja do tak publicznej prezentacji okrętu jest szczególna, pojutrze przypada bowiem 35 rocznica podniesienia na nim bandery. Miało więc być uroczyście i odświętnie (choć nie zabrakło barierek oddzielających okręt od pospolitego tłumu). Miało, lecz nie będzie. Ponoć wszystkiemu winny zły COVID. Przyszły nowe dyrektywy i zamiast świętowania będzie wyjście w morze – kto wie, może jeszcze dziś. Złóżmy więc życzenia już teraz. Czegóż można bardziej życzyć okrętowi podwodnemu w pewnym wieku w czasie pokoju? Żeby już nigdy nie musiał się zanurzyć!

Info: red.NB/AD

Foto: © Antoni Dubowicz 2021  

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież