19czerwiec2021     ISSN 2392-1684

Aktualności

The Ocean Race Prologue Gdynia za nami

The Ocean Race Prologue Gdynia fot. M. Urbaniak1

To było fantastyczne widowisko, w którym główną rolę grały cztery oceaniczne jachty z najlepszymi załogami na świecie. Team Sailing Poland na jednostce Volvo 65 (VO65), Ambersail 2 z Litwy, Team Childhood 1 z Holandii oraz Ocean Racing Team z Austrii, bo o nich mowa, rozegrały dziś na wodach Zatoki Gdańskiej dwa wyścigi. Jutro zaś opuszczą gdyńską marinę, obierając swój kurs na północ, prosto do Szwecji.

Przypomnijmy, że w poniedziałek, 10 maja po niespełna 11 godzinach rejsu z Kłajpedy jako pierwsza do Gdyni wpłynęła załoga Sailing Poland. Niespełna godzinę później finiszowały pozostałe jednostki. Załogi biorą udział w The Ocean Race Europe Prologue, czyli w zawodach, których trasa wiedzie z Kłajpedy przez Gdynię, Sztokholm, Cascais, Alicante aż do Genui, gdzie jachty mają przypłynąć w czwartek, 13 czerwca.

The Ocean Race Prologue Gdynia fot. M. Urbaniak 44456

To wielkie wydarzenie w historii Gdyni i polskiego żeglarstwa. Po raz pierwszy szybkie, wyścigowe jachty VO65 przypłynęły do naszego miasta – komentuje Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego i wiceprezydent World Sailing.

Polskę w żeglarskim prologu reprezentowała doświadczona załoga, w skład której weszli tak znani żeglarze, jak: Maja Micińska, Alan Alkhatab, Kacper Gwóźdź, Mateusz Gwóźdź, Stanisław Bajerski i Tymon Sadowski. Sternikiem (skipperem) polskiej ekipy Sailing Poland jest Bouwe Bekking, nawigatorem - Aksel Magdahl, a funkcję kapitana (boat captain) objął Jens Dolmer.

Fot. M. Urbaniak / gdyniasport.pl
Źródło: gdynia.pl

Udostępnij na:

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież